Valgevene loodab migrandikriisi abil jõuda otsekõnelusteni EL-iga

Maailm,
©Scanpix
Rändekriis Valgevene-Poola piiril

Venemaa ja Valgevene välisministrid andsid oma eilsel kohtumisel mõista, et ootavad Poola piiril vallandatud migrandikriisi abil Euroopa riikidega otsekõneluste alustamist. Euroopa Liit ei tunnista aga Aleksandr Lukašenkot enam riigi legitiimse juhina.

“Saame signaale, sealhulgas Brüsselist ja Euroopa riikide pealinnadest, et olukorrast on vaja välja tulla, kuid me ei tea, kuidas. Nii et rääkigem omavahel, kasvõi konfidentsiaalselt,” ütles Valgevene välisminister Vladimir Makei kahe riigi välispoliitikat sünkroniseerivale dokumendi allakirjutamise järgsel pressikonverentsil.

“Me ei tervita vahendajate kaasamise ideed. Rääkimisjulgust tuleb alati leida, ka keerulistes olukordades. Kui aga julgust pole, oleme valmis rääkima, ütleme, kolmandate isikutega, kes võivad mängida vahendaja rolli,” lisas Makei.

Vene välisminister tegi teravaid märkusi Poola ja Leedu suunas, kes pole märganud Venemaad vahendaja rolli paluda.

“Meie poole ei ole pöördunud  poolakad ega leedukad ega keegi teine küsimusega meie võimalikust rollist vahendajana või muul viisil nendel aruteludel osalemisega,” tõdes Venemaa välisminister Sergei Lavrov. “Minu arvates ei pöördu nad üldse kellegi poole, vaid lihtsalt naudivad omaenda lahedust, tehes tormilisi avaldusi, süüdistades Valgevenet ja samal ajal Venemaad, kes väidetavalt on nende sündmuste taga.”

Allikas: ERR

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused