Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valgevene vihjas sõjale, kui Saksamaa ei võta paari tuhandet migranti vastu

22.11.2021
Alexander Lukashenko
© Scanpix

Minsk valmistub Lukašenko sõnul saatma 5000 migranti tagasi kodumaale. Kui eelmisel nädalal lennutati tagasi 400 iraaklast, siis järgmisel nädalal on plaan lende jätkata. Kuid selle eelduseks on, et Saksamaa võtaks omakorda vastu 2000 iraaklast. Saksamaa ei nõustu Valgevene ettepanekuga võtta vastu 2000 migranti, kes on praegu Valgevene pinnal.

Poola peaminister Maetusz Morawiecki hoiatas piiri üle vaadates, et migrandikriis võib olla ettevalmistus millekski palju hullemaks. Valgevene liider Aleksandr Lukašenko kinnitas, et Minsk ei ole huvitatud kriisi eskaleerimisest, sest siis on sõda vältimatu. Samas ütles ta, et Saksamaa võiks 2000 migranti vastu võtta, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Poola piirivalve teatel jätkavad Valgevene üksused migrantide vedamist piirile, kuigi piiriäärsetest laagritest viidi inimesed eelmisel nädalal laohoonetesse varju alla. Saksa valitsus ei kavatse aga Valgevenest ühtki sisserändajat vastu võtta.
“Idee kohta, et võiks tekkida 2000 inimese jaoks humanitaarkoridor Saksamale – see ei ole vastuvõetav lahendus, ei Saksamaa ega ka Euroopa Liidu jaoks,” ütles Saksamaa valitsuse pressiesindaja Steffen Seibert.
“On selge, et Euroopa Liit ei tohi Lukašenko väljapressimisele alluda. Peame vastama ühtselt ja selgelt riigi õhutatud hübriidrünnakule Euroopa Liidu vastu. Ja toetame jätkuvalt oma sõpru Poolas, Leedus ja Lätis ning reageerima vastavalt vajadusele,” sõnas Schallenberg.
Valgevene opositsiooni liider Svjatlana Tsihhanovskaja ütles, et Aleksandr Lukašenkoga pole mõtet midagi arutada. “Teda ei saa usaldada. Teda ei saa ümber kasvatada. Kogemus näitab, et ainult surve toimib,” lausus ta.

Allikas: ERR