Välismaa agendiks tembeldatud Karjala noorteühendus lõpetab tegevuse

Maailm,
- Updated
Nuori Karjala

Teisipäeval teatas noorteorganisatsioon Nuori Karjala oma kodulehel, et otsustas tegevuse lõpetada.

Otsus langetati, kuna 7. septembril Petroskoi linnakohus ei toetanud Nuori Karjalat, kes vaidlustas Karjala Vabariigi justiitsministeeriumi plaanivälise kontrolli õiguspärasust, mille tulemusel organisatsioon arvati Venemaal “välisagendi” funktsioone täitvate ühenduste registri. Nuori Karjala teatas, et selline tembeldamine ei vasta absoluutselt tema tegevusele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seoses vastu võetud otsusega organisatsiooni nõukogu on alustanud Nuori Karjala likvideerimise protseduuriga. Liikmed uurivad samuti uue ühenduse loomise võimalusi, jätkamaks tööd karjala, vepsa ja soome keelte arendamisel ning kultuuride populariseerimisel.

Nuori Karjala arvati välisagendi funktsioone täitvate MTÜde registrisse 19. juunil 2015. Otsus langetati Karjala Vabariigi justiitsministeeriumi plaanivälise kontrolli käigus. Varasemalt on teatatud, et kontrolli aluseks oli anonüümne kiri, milles väideti, et Nuori Karjala saab rahastust Soomest.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused