Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Välisministeerium kinnitab: Nice’is hukkus kaks Eesti kodanikku

19.07.2016
People gather around flowers and candles to pay tribute to victims of the truck attack along the Promenade des Anglais on Bastille Day that killed scores and injured as many in Nice

Välisministeerium sai esmaspäeva hilisõhtul Prantsusmaa ametivõimudelt kinnituse, et Nice’is toimunud terrorirünnaku tagajärjel hukkunute seas on kaks Eesti kodanikku.

„Avaldan südamest kaastunnet terrorirünnakus elu kaotanud Eesti kodanike peredele ja lähedastele. See on esimene kord, kui terrorism puudutab meid kõiki Eestis nii valusalt ja vahetult. Mul ei jätku sõnu, et kirjeldada seda kurbust ja valu, mida see jõhker tragöödia nii paljudele on põhjustanud,“ sõnas välisminister Marina Kaljurand.

Välisministeerium on ühenduses hukkunute lähedastega ning Pariisi saatkonnast Nice’i lähetatud Eesti diplomaat nõustab ja abistab neid igakülgselt.

Meedia andmetel on terroriohvrid Tatjana, kes puhkas koos abikaasa, tütre ja lastelastega Nice’s, ning Tallinna noormehe Rickard Kruusbergi (21), kes osales seal peetud innovatsiooniakadeemias.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni nõuniku Urmas Espenbergi sõnul on see esimene kord, kus islamiterrorism tabab Eesti kodanikke otseselt. “Avaldame sügavat kaastunnet lahkunute omastele ja ühineme leinaga. Samas tahaks aga valitsuselt küsida, mida võetakse ette et peatada võitleva islami sammumine Eesti territooriumile või piirdub see taas vaid tuttava mõminaga, et kõik on korras?”

BNS – UU

Foto: Reuters