Valloonia ähvardab euroliidu surve korral peatada CETA kõnelused

Maailm,
- Updated
Transatlantic Trade and Investment Partnership protest

Belgia Valloonia piirkond lõpetab uute ultimaatumite korral kõnelused Euroopa Liidu ja Kanada kaubanduslepingu päästmiseks, hoiatas Valloonia liider Paul Magnette teisipäeval.

Brüsselis jätkusid teisipäeval intensiivsed konsultatsioonid Belgia, Valloonia ja Euroopa Liidu ametnike vahel, mille eesmärk on veenda ümber Valloonia, kelle vastuseisu tõttu ei ole Belgia föderaalvalitsus saanud vabakaubanduslepet heaks kiita.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Oleme saanud juba kolm ultimaatumit ning tahan öelda, et rohkem me ei kavatse sallida, kellelt see ka ei tule,” sõnas Magnette kõnelustele suundudes ajakirjanikele. “Kui tuleb neljas ultimaatum, peatame läbirääkimised.”

Belgia peaminister Charles Michel ütles esmaspäeval, et tema valitsus ei saa Valloonia ja veel kahe prantsuskeelse piirkonna vastuseisu tõttu lepet heaks kiita. Euroopa Liidu president Donald Tusk märkis hiljem pärast telefonivestlust Kanada peaministri Justin Trudeau´ga, et neljapäevane tippkohtumine Brüsselis “on veel võimalik”.

CETA ehk kõikehõlmav majandus- ja kaubanduslepe seoks EL-i 500 miljoni elanikuga turu maailma suuruselt kümnenda majandusega.

Leppele seisavad vastu globaliseerumisvastased ühendused, kelle sõnul on tegemist mudeliga, mille abil suruda tulevikus läbi ka EL-i ja USA Atlandi-ülene kaubandus- ja investeerimispartnerluse lepe (TTIP).

Peaminister Taavi Rõivase sõnul ei ole Euroopa Liidu (EL) ja USA vahelise kaubandusleppe (TTIP) sõlmimine võimalik, kui ühendus ei suuda sõlmida vabakaubanduslepet Kanadaga (CETA).

“TTIP ei ole ilma selleta võimalik,” ütles Rõivas esmaspäeval intervjuus väljaandele Politico vastuseks palvele kommenteerida reedel lõppenud Euroopa Ülemkogu kohtumise järel CETA-ga seotud küsimusi.

Peaminister ütles BNS-ile, et raskeks muudab olukorra asjaolu, et TTIP on kümme korda raskem ülesanne kui vabakaubanduslepingu sõlmimine Kanadaga.

CETA leppe sõlmimist takistab Belgia Valloonia piirkond, kõik teised 27 Euroopa Liidu riiki on lepingu allkirjastamiseks praegu andnud enda toe.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused