Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

„Vandenõuteooriad“ saavad tõeks: G20 tahab üleilmset vaktsiinipassi ja Macron nõuab ühtset globaalset maailmakorda

23.11.2022
Maailma keisriks pürgiv Emmanuel Macron võrgutab teisigi globalistliku maailmakorraga ühinema.
© Scanpix

Möödunud nädalal said kinnitust päris mitmed nn vandenõuteoreetikute suurimad hirmud – 15.-16. novembril toimunud G20 tippkohtumise avalduses kutsutakse üles võtma reisimiseks kasutusele digitaalne vaktsiinipass ja 18. novembril nõudis Prantsusmaa president Emmanuel Macron APEC-i tippkohtumisel globaalse maailmakorra loomist.

Nn faktikontrollid ja peavoolumeedia on aastaid tembeldanud mure digi-ID, vaktsiinipasside ja globaalse maailmakorra kehtestamise pärast vandenõuteooriaks. Paraku näitab reaalsus midagi muud. 18. novembril teatas Macron APEC-i tippkohtumisel, et vaja on ühtset globaalset korda. Kõigest paar päeva varem, 16. novembril jõudsid G20 tippkohtumisel osalejad kokkuleppele digitaalse vaktsiinipassi idee toetamises.

G20 lõppraporti punktis 23 on märgitud, et G20 toetab Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) poolt välja pakutud ideed mRNA vaktsiinitehnoloogia siirdekeskuse loomisest ja peab oluliseks ühiste tehniliste standardite ja kontrollimeetodite loomist, mis hõlbustaks „rahvusvahelist reisimist, koostöövõimet ning digitaalsete ja mittedigitaalsete lahenduste, sealhulgas vaktsineerimistõendite tunnustamist”. Raporti kohaselt on see kõik vajalik, et olla paremini valmis võimalikeks uuteks pandeemiateks ja nendega toimetulemiseks. Ühtlasi mainiti tippkohtumise aruandes püüdlust arendada „süsteemide koostalitlusvõimet, sealhulgas vaktsineerimist tõendavate mehhanismide valideerimist“.

G20 tippkohtumisele eelnenud B20 kohtumisel kutsus ka Indoneesia tervishoiuminister Budi Gunadi Sadikin riike üles võtma kasutusele WHO standarditele vastavat digitaalset tervisetõendit ja teatas plaanist lisada vaktsiinipass järgmisel Maailma Terviseassambleel rahvusvahelistesse tervishoiuregulatsioonidesse. „Kui olete vaktsineeritud või korralikult testitud, siis saate ka ringi liikuda,“ teatas Sadikin.

Siiski on niisugused nõuded vastuolus WHO enda hiljutiste ettepanekutega. 2021. aastal andis WHO välja juhised vaktsiinipassi kasutusele võtmiseks, milles rõhutas, et „ainult indiviidi vaktsineerituse staatust kajastav tervisetõend võib suurendada viiruse levikut“. Seda kinnitas ka COVID-19 vaktsiinitrall, kus vaktsineeritud inimesed levitasid viirust edasi. Samas on viirus(t)e leviku peatamine kõigest üks vaktsiinipassi õigustustest – WHO on propageerinud vaktsiinipassi kasutuselevõttu ka lihtsalt ühe võimaliku digi-ID vormina.

G20 üleskutsele järgnes paar päeva hiljem Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni nõudmine luua globaalne valitsus. Bangkokis APEC-i tippkohtumisel võrdles Macron oma kõnes maailma džungliga ning Ameerika Ühendriike ja Hiinat kahe suure närvilise elevandiga, kelle vahel peab ülejäänud maailm valima. Macron hoiatas, et selline valik oleks suur viga ja järeldas: „Me vajame ühtset globaalset maailmakorda.“ Ka selles üleskutses ei ole tegelikult midagi uut. Alles novembri alguses arutleti maailma tuleviku valitsemise tippkohtumisel (World Government Summit) ühes paneelis küsimuse üle: „Kas olete valmis uueks maailmakorraks?“

Allikas: The European Conservative