Vao varjupaigataotlejate majutuskeskuse süütamise uurimine lõppes tulemusteta

Maailm,
- Updated

Politsei lõpetas Vao varjupaigataotlejate majutuskeskuse seina süütamise uurimine süüdlasi tabamata, vahendab BNS Postimeest.

Aktiivne menetlus lõpetati tegelikult juba juulis, kuid sel nädalal lõpetati ka mõni kuu kauem kestnud jälitusmenetlus.

Kümnete tunnistajate ülekuulamine, jutuajamised külaelanikega, mitmed ekspertiisid, tuhandete tundide videomaterjali ülevaatamine ja muud tõendid ei andnud vastust küsimusele, kes olid kurjategijad, kes süütsid maja, milles magas ligi 70 inimest.

Menetluse käigus suutsid uurijad tuvastada, et maja sein süütati kell 4.25 varahommikul bensiiniga. Hoolimata sellest, et maja ümber oli mitu videokaamerat, ei jäänud süütajad ühelegi salvestisele. Küll süüdistati selles otsekohe paremradikaale, küll rahvuskonservatiive ja muid “kolle”, kuigi ennemini võis asja taga olla mõni pagulane või mingi hüsteeriat ja “vihakõne” kriminaliseerimist sooviv jõud.

BNS- UU

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused