Variraport: Ungarit rünnatakse, sest ta ei luba EL-i bürokraatidel oma riiki kontrollida

Maailm,
- Updated
©Scanpix
“Ungari kaitseb Euroopat!”

Kodanikuvabaduste, justiits- ja siseasjade komisjoni (LIBE) Ungari variraportöör Nicolas Bay kritiseeris Ungari avalikule uudistekanalile M1 antud intervjuus tõsiselt Hollandi rohelise Judith Sargentini algatatud kättemaksuakti selle riigi vastu.

“Sargentini raporti eesmärk on takistada Viktor Orbani poliitilist võitlust, kuna Ungari peaminister ei allu Euroopa Komisjoni juhistele, ta ei nõustu ohtliku sisserändajate ümberpaigutamise kavaga Euroopas ja keeldub lubamast Brüsseli bürokraatidel otsustada selle üle, mis toimub Ungaris,” rõhutas ta.

Bay ütles, et Sargentinil on algusest peale olnud olemas rünnaku kontseptsioon, ta on töötanud ideoloogilisel alusel ning tema ainus eesmärk oli Viktor Orbanit kritiseerida ja demoniseerida. “Ta tahab ainult rünnata ja pole kunagi mõistnud ungarlasi,” lisas ta.

Ka Ungari EL-i asjade riigisekretär Judit Varga kritiseeris Sargentini raportit. Ühes Facebooki postituses kirjutab ta, et “Sargentini seisukoht piirikaitse ning ebaseadusliku rände osas on vastuolus mitte ainult Euroopa Nõukogu, vaid ka Euroopa kodanike ootustega. See rünnak Ungari vastu võib lõppkokkuvõttes tekitada usaldamatust ja polariseerumist ning sellisel kujul ei aita toimuv lahendada Euroopa Liidu ees seisvaid väljakutseid.”

Allikas: Voice of Europe

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused