Vasakäärmuslased soovivad pandeemia varjus maailmarevolutsiooni korraldada

Maailm,
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
Suurbritannia vasakäärmuslased aktsioonis. Pilt on illustratiivne.

Vasakäärmuslikud rühmitused näevad koroonakriisis võimalust ülestõusuks, kirjutab Saksa leht Der Tagesspiegel. Näiteks kutsutakse aktivistidest ajakirjanike veebilehel Indymedia otseselt üles vägivallale.

Saksamaal jälgivad julgeolekuasutused kasvava murega, kuidas vasakäärmuslased kasutavad koroonakriisi vägivaldseteks agitatsioonideks. Internetiportaalis de.indymedia.org ilmus teisipäeval üleskutse mässule, rüüstamisele ja energiavarustuse ründamisele.

Antikalypse varjunime taha peituv tundmatu kirjutab, et kui praegune olukord peaks veelgi teravnema „proovime me viia ellu oma revolutsioonilist tegevust viha, ärrituse näitamise ning protestide, rüüstamiste ja rahutuste korraldamisega“. Väga kannatamatud ja need, kes tunnevad taltsutamatut tegutsemisiha, võivad kirjutaja meelest rünnata ja häirida tootmist ning korraldada aktsioone energiavarustuse katkestamiseks.

Samal veebilehel korraldasid vasakäärmuslased 2019. aasta septembris Berliini kaablitrassi lõhkumise, mille tagajärjel seiskus osaliselt Berliinis trammi- ja rongiliiklus. Nüüd kardavad julgeolekuasutused, et vasakäärmuslased kasutavad ära võimude keskendumist koroonaviirusele ja plaanivad suuremat sorti vägivallatsemist.

Indymedia veebileht on erinevate vasakäärmuslaste seas populaarne. 2018. aasta augustis keelas tookordne Saksamaa siseminister Thomas de Maizière rahvusvahelise Intermedya lehega seotud saksakeelse veebiplatvormi linksunten.indymedia. Sellel lehel kutsusid vasakäärmuslased näiteks üles erinevatele vägivallaaktidele 2017. aasta juulis Hamburgis toimunud G-20 tippkohtumise ajal.

2020. aasta jaanuaris korrati veebilehe keeldu, kuid paraku on sellest olnud vähe kasu. Rahvusvaheline portaal de.indymedia.org on võtnud agiteerimise enda peale ja tegutseb uskumatu agressiivsusega.

Allikas: Der Tagesspiegel

Kommentaarid

2 commentsOn Vasakäärmuslased soovivad pandeemia varjus maailmarevolutsiooni korraldada

 • Avatar

  Need jätised, kurjategijad jändavad tegelikult üle maailma, kus aga saavad. Toon näite tänase Tsiili kohta – https://anarchistsworldwide.noblogs.org/post/2020/03/21/chile-an-anarchist-perspective-on-the-coronavirus-pandemic/
  Selle artikli lõpus on väga kõnekad üleskutsed, mis räägivad väga tugevat keelt.
  Looting and organized redistribution of basic goods.
  The use of student occupations as collection centres, shelters for homeless people and, of course, street fighters.
  The boycott of any form of distance work or study, so that the quarantine becomes a general strike.
  The immediate release of all prisoners as a central demand.
  Mass evasion in private clinics, free medical care for all.
  Rent strike, taking over empty houses.

  The crisis is an opportunity, raise your fist and attack!

  Need jätised ei kohku tegelikult mitte millegi ees tagasi, see on selge. Ja neid tuleb käsitleda terroristidena, mitte sotsdemokraatide noorterakukestena!

 • Avatar

  Kas te tõesti arvate, et need vasakäärmuslased tegutsevad vaakumis? Nende selja taga on mõjukad rahvusvahelised organisatsioonid, poliitikud ja needsamad korrakaitseorganid, kes rahvale silmi pööritavad ja kes samal ajal nendesamade vasakäärmuslastega koostööd koordineerivad. Kõigi isikud on teada, nende tegevus terrorismile õhutamisena kvalifitseeritav isegi Saksamaa seaduste järgi, aga kuni politsei ja õigussüsteem neile teadlikult katet teevad, on nad puutumatud ja jätkavad oma tegevust segamatult.
  Väike meenutus hiljutisest Eestist. Jevgeni Kristafovitš kutsus Facebookis avalikult üles koroonaviirust tahtlikult levitama. Eesti Politsei kõigi oma “veebipolitsei”, “veebikonstaablite” ja muude parasiitidega vaatas seda kõike pealt ja on tänaseni vakka, kiites tahtlikule nakatamisele üleskutsumise vaikides heaks.
  Eestis on olukord karistamatusetundest hullunud ametnike omavoliga ikka väga hull. Pea kõigis riigiasutustes.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused