Vasakäärmuslaste kuriteod muutuvad Saksamaal üha suuremaks probleemiks

Maailm,
- Updated
Politsei seisab vastakuti “antifašistidega” Hamburgis. (Foto: Scanpix)

Saksamaa siseministeeriumi (BMI) andmetel kasvas 2020. aastal taas vasakäärmuslaste poolt toime pandud vägivallategude hulk.

Föderaalne siseministeerium avalikustas vastavad andmed vastusena Bundestagi FDP (Vaba Demokraatlik Partei) liikme Linda Teutebergi järelepärimisele. Statistika kohaselt panid vasakäärmuslased möödunud aastal toime 1359 vägivaldset kuritegu, mis on 29% enam kui 2019. aastal (1052). Kokku panid vasakäärmuslased 2020. aastal toime 9973 registreeritud kuritegu, mis on veidi rohkem kui aasta varem (9849).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Lisaks paremäärmusluse ja islamismi dünaamilisele arengule tekitab tõsist muret vasakäärmuslaste üha vägivaldsemaks muutuv tegevus. Vägivaldse äärmusluse puhul ei ole olemas sellist asja nagu eetiline ülimuslikkus ja kuritegeliku tegevuse igasugune trivialiseerimine on lubamatu,“ ütles Teuteberg Die Weltile antud intervjuus.

Saksamaa julgeolekuamet (BfV) märkis, et eriteenistuste poolt läbiviidud analüüsi järgi võis 2020. aastal täheldada selget trendi vasakäärmusliku tiiva radikaliseerumises. Ühtlasi hoiatas amet vasaktiivas tekkivate terroristlikke struktuuride eest. „Heaks kiidetud on tõsiste füüsiliste vigastuste tekitamine ohvritele kuni võimaliku surmani välja,“ seisab analüüsis.

Vasakäärmuslike grupeeringute plaanitud tegevused ulatuvad suurtest avalike kahjude tekitamisest kuni väiksemate varjatud aktsioonideni. Varasemad intsidendid viitavad, et aina sagedamini tuleb ette teatud isikute jälgimist ja ründamist kas nende oma kodus või kusagil mujal, kus nad end kindlalt tunnevad.

Saksimaa julgeolekuameti sõnul on olukord eriti halb Leipzigis.

„Vasaktiival valitsev vägivaldne suundumus muutub üha intensiivsemaks, ja seda juba toime pandud kuritegude ja vägivallategude tõttu,“ ütles Saksimaa BfV.

Möödunud aasta novembris arreteeriti Leipzigi aktiivne vasakaktivist Lina E, keda süüdistatakse kuulumises kriminaalsesse organisatsiooni, ohtlike kehavigastuste tekitamises, avaliku rahu tõsises rikkumises, muuhulgas näiteks röövimises, loata võõral valdusel viibimises, varalise kahju tekitamises ja dokumentide võltsimises.

Saksamaal ei ole föderaalametnikud arreteerinud prominentseid vasakäärmuslasi 1970. aastatest saadik, mil Lääne-Saksamaal tegutses terroriorganisatsiooni Punaarmee Fraktsioon, mis korraldas pommirünnakuid, inimrööve, pangarööve ja tapmisi.

Jaanuari alguses toimus järjekordne valitsushoonete süütamine Alam-Saksimaal Braunschweigis. Uurijate esialgse arvamuse kohaselt olid süütajad vasakäärmusliku taustaga.

Samuti satuvad vasakäärmuslaste rünnakute alla üha sagedamini Alternatiiv Saksamaale (AfD) poliitikud. Kõige hiljutisem juhtum toimus möödunud nädalavahetusel Rotenburgis, kus soditi AfD poliitiku Marie-Thérèse Kaiseri maja ja autot.

Allikad: Junge Freiheit, Die Welt, RemixNews

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused