Vasakäärmuslik presidendikandidaat Joe Biden püüab moslemite hääli ja teeb seda vihaõhutavate reklaamidega

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Äärmuslane Joe Biden lubab kõigile kõike.

Demokraatide presidendikandidaat Joe Biden püüab valimisvõitluses hoolega ka Ameerika moslemite hääli. Juba suvel valminud moslemite poole pöörduvas valimisreklaamis võib näha tuntud moslemiaktviste Ilhan Omarit, Rashida Tlaibi ja teisi, kelle eesmärk on muuta Ameerikat tundmatuseni.

Araabiakeelsete subtiitritega videos lubab Biden lõpetada president Trumpi kehtestatud sissesõidukeelu teatud moslemiriikide kodanikele. „Ma lõpetan moslemite sissesõidukeelu esimesel päeval. Esimesel päeval. Ja ma teen koostööd kongressiga, et võtta vastu vihakõneseadus,“ ütleb Biden videos.

Bideni sõnul on Trump tegelenud nelja aasta jooksul süstemaatiliselt vähemuste survestamise, solvamise ja ründamisega. Tema väitel on vihakuriteod Ameerikas viimase kolme aasta jooksul aina sagenenud ja paljud Trumpi poolt ametisse määratud ametnikud on avalikult väljendanud islamofoobseid vaateid.

Biden süüdistab Trumpi vihaõhutamises, seda nii oma tegude kui ka sõnadega ja kutsub üles võitlema „Ameerika hinge“ eest. Ühtlasi lubab ta valituks osutumisel kaasata moslemeid ka oma administratsiooni.

Videod kommenteerinud inimesed küsivad, kuidas ei ole YouTube seda vihaõhutavat reklaami juba maha võtnud ja miks tõstetakse üht religiooni ja selle esindajaid kuidagi eriliselt esile, kui Ameerikas on ometigi usuvabadus ja inimese usk on tema isiklik asi.

Lingi videole leiab SIIT

Allikad: YouTube, CNBC

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused