Vasakliberaalne opositsioon on igal pool ühesugune – ka Poolas kasutatakse pandeemiat ära õõnestustegevuseks

Maailm,
©Uued Uudised
Poolas on omad survegrupid, mis tegutsevad nagu nende Lääne-Euroopa analoogid. Pilt on illustratiivne.

Sarnaselt Eestile käitub ka Poola vasakliberaalne opositsioon koroonaviiruse kriisi ajal vastutustundetult ning ühiskonda lõhestavalt.

Poola liberaalne päevaleht Gazeta Wyborcza väitis hiljuti, et erinevalt poolakatest on prantslastel praegu väga hea elu, kuna Prantsusmaa valitsus näeb vaeva ja suhtleb oma kodanikega selgelt ja ausalt. Poola valitsus seevastu ei olevat rahvast pandeemia strateegiast piisavalt informeerinud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Võrdluseks võiks nimetada, et Poolas on surnud Covid-19 viirusesse umbes 400 inimest, Prantsusmaal üle 20 000. Lisaks on Prantsusmaa riik, kus 600 arsti kaebasid kohtusse endise tervishoiuministri Agnès Buzyni, kuna too oli väidetavalt varjanud andmeid epideemia kohta.

Gazeta Wyborcza kirjutis on suurepärane näide sügavast alaväärsuskompleksist. Leht kuulub valitsusvastaste telejaamade, ajalehtede ja veebiportaalide hulka, mis kõik tegutsevad aktiivselt ka praeguse kriisi ajal ja õõnestavad teadlikult Poola valitsuse viirusevastast tegevust.

Poolakad toetuvad teabe otsimisel osaliselt ka neile allikatele, kuid paraku ei jõua sealtkaudu nendeni mingit infot valitsuse strateegiatest ega sellest, milline on nende mõju võrreldes teiste riikide pingutustega. Selle asemel valatakse lugejad ja vaatajad pidevalt üle negatiivsete uudistega sellest, kuidas riigis on puudus testidest, respiraatoritest, ventilaatoritest, arstidest, õdedest, haiglavooditest, rahast ja sellest, kuidas valitsev Õiguse ja õigluse partei ning selle liider Jarosław Kaczyński ei ole saanud hakkama riigi ettevalmistamisega pandeemiaks.

Poolas on koroonasurmade arv miljoni inimese kohta üks Euroopa madalamaid, kuid valitsusevastast propagandat kuulavad inimesed ei tea sellest midagi. Opositsioon ja liberaalne meedia ühest küljest justkui väljendavad pettumust, et nakatunuid ja surnuid on nii vähe, ent väidavad samas, et pandeemia Poolas on võtnud täieliku katastroofi mõõtmed – seda loomulikult valitsuse süül. Lisaks levitab valitsusvastane opositsioon vandenõuteooriaid sellest, kuidas statistikaga on manipuleeritud ja et tegelike nakatunute ning surnute arv on palju suurem.

Kogu selle valeinfo kampaania eestvedaja on Brüsselis istuv Donald Tusk, endine Euroopa Ülemkogu eesistuja. Just tema on nõudnud Ungari valitsuspartei Fideszi liikmete väljaheitmist europarlamendi Euroopa Rahvapartei fraktsioonist Ungaris pandeemia tõttu kehtestatud eriolukorra pärast, ent mõistab samas hukka Poola valitsuse tegevust, kuna Poolas ei ole eriolukorda välja kuulutatud.

Valitsuse ründajate hulgas on ka mitmeid näitlejaid, kuulsusi, punaprofessoreid. Koos opositsiooni ja peavoolumeediaga üritavad nad destabiliseerida Poola riiki. Nende arusaama järgi tuleb praegune konservatiivne ja rahvuslik valitsus peatada ükskõik mis hinnaga.

Allikas: Remix News

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused