Vasakpoolne ajakirjandus leidis uue vaenlase: muruplatsid sümboliseerivat mehe soovi suhtuda üleolekuga teda ümbritsevasse

Maailm,
©Scanpix
Muru eest hoolitsemine on mõne arvates suur probleem.

Suvi on aeg, mil paljud ameeriklased – aga ka eurooplased – tegelevad hoolega oma aedade ja muru hooldamisega. New York Timesi (NYT) ajakirjanikud on aga otsustanud, et muru eest hoolitsemine on tegelikult suur probleem. Seda siis, kui läheneda asjale sotsiaalse õigluse seisukohast.

Nimelt leiab NYT videoajakirjanik David Botti ühes oma videos, et muruplatsid tekitavad keskkonnareostust ja aitavad kaasa kliima soojenemisele. Ameerika muruplatside ajaloole pühendatud seitsme minutilises videos väidab Botti, et muru on osake Ameerika koloniseerimisest, millega hävitati rikkumata ja metsik loodus. Lisaks leiab ta, et muruplatsid on tüüpilised ajale, mil tegeleti orjapidamisega. „1870. aastatel võib näha ka, kuidas Ameerika kultuur hakkas pikkamööda pidama muru privilegeeritud masside juurde kuuluvaks,“ ütleb Botti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta selgitab videos, kuidas veatut muruplatsi seostatakse eeskujulikuks kodanikuks olemisega. Oma mõtete illustreerimiseks toob Botti sisse kaadrid ammusest intervjuust kahe naisega, kes istuvad kumbi oma aias ja räägivad, kuidas nad kolisid sellesse piirkonda sooviga elada teiste valgete lähedal. Kumbki naistest ei maini midagi muruplatsi hooldamisest või selle järgi igatsemisest.

NYT soovitab teema jätkuks lugejatele kahte raamatut: Ted Steinbergi „American Green: The Obsessive Quest for the Perfect Lawn“ ja Virginia Scott Jenkinsi „The Lawn: A History of an American Obsession“. Jenkins kirjutab oma raamatus, et muru on Ameerikas staatusesümboliks ja selle populaarsus kasvas koos aianduse ja golfimängu populariseerimisega.

Ühtlasi leiab Jenkins, et muru sümboliseerib „mehe soovi kontrollida või suhtuda üleolekuga teda ümbritsevasse“.

Nii Steinberg kui ka Jenkins väidavad, et muruplatsid on keskkonnale kahjulikud. Steinbergi meelest on nn muruhüsteeria ja kemikaalide kasutamine viinud vee saastamiseni ja paljude taimede väljasuremiseni.

NYT viitab NASA 2005. aasta raportile, mille kohaselt on USA-s rohkem muruplatse kui niisutusega maisipõlde ja arutleb selle üle, kui palju vett mõnel pool Ameerikas muruplatside hooldamise peale raisatakse.

 

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused