Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vasakpoolsed ja tsentristid kavatsevad röövida Le Penilt valimisvõidu

-
04.07.2024
© Scanpix

Prantsusmaa vasak- ja tsentristlikud parteid üritavad ühendada jõud, et peatada Marine Le Peni parempoolse Rahvusliku Liidu võimuletulemine.

Tänaseks on vähemalt 200 kandidaati tsentristide ja vasakpoolsete parteidest loobunud oma kandidatuurist, mis tähendab, et neis ringkondades näeb Le Peni partei kandidaat vastu üksnes ühele oponendile, keda peetakse tugevaimaks vastaseks.

Pärast eelmisel pühapäeval toimunud esimest valimisvooru andis Jean-Luc Mélenchon, vasakpoolse partei France Unbowed juht, kes keeldus Hamasi terroristlikuks organisatsiooniks nimetamast, kõigile oma esimeses voorus kolmandaks tulnud kandidaatidele nõu kandidatuurist taganeda, teatas Politico.

Prantsusmaa peaminister Gabriel Attal, kes on samas leeris Macroniga, kordas sama sõnumit, öeldes: “Sellistes tingimustes väärib Prantsusmaa, et me ei kõhkleks.”

Samas on mõned tsentristid, kes on tugevalt äärmusvasakpoolsete vastu, keeldunud süsteemsest hääletamisest. Nende seas on paremtsentristidest rahandusminister Bruno Le Maire ja endine peaminister Edouard Philippe. Kumbki ei nõustu vasakpoolsete sooviga riiklike kulutusi tõsta ega nõustu nende vastuseisuga Iisraeli riigi toetamisele sõjas Hamasiga.

Eelmisel pühapäeval esimeses valimisvoorus kogus Rahvuslik Liit 34% häältest; vasakpoolne Uus Rahvarinne 28,12% ja president Emmanuel Macroni juhitav tsentristlik partei 20% häältest. Teine hääletusvoor toimub pühapäeval.

Allikas: Daily Wire