Vasakpoolsed lähevad juba vabadussammaste kallale

Maailm,
- Updated
©UU
Vabadussammas.

Soome valitsuspartei Vasakliidu noorteühendus nõuab ajalooliste monumentide ümberpaigutamist linnades vahendas Iltalehti. Vasaknoored märgivad, et Soomes on käes aeg mõelda, kas sõda ja rõhumist ülistavad monumendid peaksid linnade keskel olema. Nende hinnangul võiks linnast kõrvaldada teiste seas näiteks Mannerheimi kuju ja Tampere Vabadussamba.

Üks monumentidest, mis noorte hinnangul tuleks eraldi parki viia, on Aimo Tukiaineni loodud kuju kunagisest sõjaväelasest ja presidendist Carl Gustaf Emil Mannerheimist. Monument avati Mannerheimi sünniaastapäeval 1960. aastal.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Noored soovitavad monumentide pargi rajamiseks Suomenlinna saart.

“On aeg viia jõhkruste ja suurte meeste kummardamine tänavatelt ära. Mineviku mäletamine ei nõua endas ajaloo hädade ülistamist. Samas oleks kuulsuste monumentidest saar Põhjamaade kultuurisihtkoht ja elavdaks Helsingit,” ütles Vasakliidu noorteorganisatsiooni esimees Liban Sheikh avalduses.

USA-st alguse saanud rassimisvastaste meeleavalduste käigus on kogu maailmas erinevates riikides inimesed nõudnud nii orjakaupmeeste, kolonistide kui ka sõjapealike kujude mahavõtmist.

Huvitav, mille kallale selle nõmeduse laine Eestisse jõudes esmalt siin minnakse? Kindral Laidoneri ratsamonumendi kallal Viljandis on juba ennegi jõudu proovitud. Nõukogude ajast mäletame erinevaid monumentide õhkulaskmisi. Tallinna keskel asuv klaasist Vabadussammas peaks vasakvandaalidele küll kerge saak olema, kuid kuidas nad suhtuvad Aljošasse, selles on küsimus.

5 commentsOn Vasakpoolsed lähevad juba vabadussammaste kallale

 • Avatar

  Kes ei mäleta minevikku elab tulevikuta.

 • Avatar

  Eks need vasakpoolsed paneks kõik kohad Lenini monumente täis.

 • Avatar
  elame-näeme

  Sedalaadi tegevus kuulub programmi – Suur RESTART. Kõlvatusega lõhkuda perekonnad, lahutada lapsed vanematest, moonutada (kuni 180 kraadi) normaalse ühiskonna toimimist tagavad hariduse, seadusandluse, tervishoiu, keskkonnakaitse, julgeoleku jne aluspõhimõtteid. Solkida kunsti, kirjandust, muusikat jne. Kirjutada ümber ajalugu. Hävitada mälestuski sellest, mis on olnud – olgu see hea ja õige või mitte (et poleks võimalik vigadestki õppida). Nii meile koidab pidetute inimeste koosluse „uus algus“. Ja ometi „pole midagi uut siin päikese all“ …

 • Avatar

  Ja mida asja on sel afrosoomlasel soome ajalooga ja selle ajaloo kangelastega. Kus põlissoomlased, ajalugu on ajalugu ka siis kui see migrantidele ei meeldi

 • Avatar

  See Sheikh mingu oma kodumaale ja paigutagu kas või puid ümber.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused