Metsik Lääs on tagasi: vasakpoolsed märatsejad kuulutasid Seattle’i linnas välja autonoomse tsooni

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Capitol Hilli autonoomne tsoon kujunes terroristlikuks kurjategijate pesaks.

Möödunud nädalal võttis Antifa koos erinevate äärmuslastega Seattle’i linnas Capitol Hilli naabruskonnas enda valdusesse mõned tänavad, teatas politseile, et nad ei tohi piirkonda siseneda ja püstitas selle takistamiseks barrikaadid.

Seattle on väga vasakpoolne linn ja paistab, et Seattle’i linnapea Jenny Durkham sellise uue vasakpoolse utoopia elluviimise peale reageerida ei kavatse. Tema sõnul meenutab Capitol Hilli autonoomne tsoon (CHAZ) tavalist tänavapidu ja sellest võib kujuneda meeldiv „armastuse suvi“. Tegemist ei olevat relvastatud ülevõtmisega (olgugi, et piirkonda valvavad relvastatud patrullid), vahendab Townhall.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seattle’i politseiülema Carmen Besti sõnul on tegelikkus siiski teine: „Piirkonnas on toimunud vägistamisi, röövimisi ja erinevaid vägivallaakte ning meil ei ole võimalik [nendeni] jõuda. Piirkonnast saabuvate hädaabikõnede hulk on kolmekordistunud.“ CHAZ-i piirkonnas elavad inimesed räägivad kodutute inimeste ja narkomaanide massidest. Kohalikud ärid on kaevanud politseile, et neilt nõutakse CHAZ-i alal tegutsemise eest maksu. Ja ehkki inimesed saavad hädaabikõnesid teha, ei ole politseil võimalik tsooni pääseda.

Ühes videos on näha, kuidas Antifa surub tänavale pikali lükatud tänavajutlustajat põlvega kaelale, mis on eriti silmakirjalik, arvestades, et just samamoodi käitus politsei George Floydiga. Jutlustaja rabeleb ja karjub: „Te lämmatate mind! Ma olen autonoomse tsooni vaba kodanik!“ Videost võib näha, kuidas üks sõjaväelase välimusega mees teatab talle, et autonoomsel tsoonil on õigus ta välja visata.

Näiteks heitsid okupeerijad tsoonist välja mehe, kes teatas, et on elupooldav aktivist. Terroristid sõimasid teda ja nimetasid teda valgete ülemvõimu esindajaks. Selle kohta puudusid loomulikult igasugused tõendid. Tsoonist aeti välja ka grupp Ameerika Ühendriikide lippe kandvaid inimesi. Okupandid võtsid ühe lipu endale ja valasid selle üle jookidega. Nii palju siis lubatud mitmekesisusest, mida piirkonda üles seatud plakatid suuremeelselt lubavad.

Piirkonna sõjapealikuna tegutseb miljonär Raz Simone. Siin pole midagi imestada, sest vasakpoolsed kinnitavad lakkamatult, et nad kaitsevad nõrgemaid, kuid tahavad oma liidriteks Bernie Sandersi laadseid miljonäre.

Daily Calleri ajakirjanik Shelby Talcotti andmetel ei ole aga sugugi kõik Simone’i liidripositsiooniga päri. Mõned Black Lives Matters aktivistid ütlevad, et Capitol Hilli okupeerimise on üle võtnud anarhistid. Nad ütlevad, et Simone on diktaator, piirkonnas puudub sõnavabadus, puudub usuvabandus, puudub õigus koguneda. Piirkonnas ei tohi tegutseda tänavajutlustajad, seal ei tohi sa olla elupooldaja, ei tohi kanda Ameerika lippu ega koguneda gruppidesse. Elanikelt nõutakse dokumendi näitamist, veendumaks, et neil on lubatud piirkonnas viibida. Inimesed ei tohi siseneda ei kauplustesse ega ka mitte oma koju ilma dokumenti näitamata. Tegemist on täiesti totalitaarse süsteemiga.

Antifa ja teiste äärmusrühmituste relvastatud liikmed patrullivad tänavatel, politsei piirkonda ei pääse, seega ei või iial teada, mis võib juhtuda. Ja mida hakata peale piirkonda ümbritsevate tarade ning blokeeringutega? Vasakäärmuslased ju pooldavad väidetavalt piiride kaotamist. Needsamad inimesed on Mehhiko piirimüüri vastu, kuid käituvad nüüd vastupidiselt oma sõnadele.

On täiesti ilmne, et kogu see märatsemine ja võitlus USA-s ei ole enam seotud rassismiga. Antifa aitas korralda proteste ja muutis need anarhistlikeks ning vägivaldseteks establishmenti vastasteks aktsioonideks. Nad vihkavad politseid, kuna paljud neist, kui mitte enamik, on kriminaalid ja nad ei soovi politsei sekkumist.

Talcott rääkis Fox Newsile, et ehkki okupandid plaanivad jääda piirkonda pikemalt, ei usu ta, et see asi seal kaua kestab. Tema sõnul ei viitsi oma vanemate keldrikorrusel elavama harjunud hellikud pikalt kodutute narkomaanidega koos hängida ja kolivad peagi tagasi koju, kus saavad käia duši all ning süüa ema valmistatud kodutoitu.

 

9 commentsOn Metsik Lääs on tagasi: vasakpoolsed märatsejad kuulutasid Seattle’i linnas välja autonoomse tsooni

 • Avatar

  Politsei ei tohiks nii jobu olla, et laseb sellisel asjal toimuda.

 • Avatar
  Mitte midagi muud, kui see, mis kurdidega Süürias ja Iraagis toimub.

  https://vk.com/prooton?w=wall489542174_978%2Fall

  Telegram eestis tõlkis seda lugu, ülevalt lingist leiate, mõned lõigud toon ikkagi välja

  Rojava: anarhistliku otsedemokraatia eksperiment Põhja-Süürias

  1. märts 2016 kell 11:05

  Kurdidest on meie meedias räägitud peamiselt seoses nende ISIS-e vastase võitluse ja Kobani linna kaitsmisega. Mida aga ei mainita, on see, kuidas Rojavas ehk Lääne-Kurdistanis on edukalt omaks võetud detsentraliseeritud otsevalitsemise vorm, mille algidee pärineb kuulsalt ameerika öko-anarhistilt. Antud filosoofiale tuginedes osalevad poliitikas aktiivselt kõik soovijad, otsuseid langetatakse kogukondlikult ning karistusühiskonna asemel keskendutakse ühiskondlikule rahule – leppimisele, mitte kättemaksule.

  .

  Kurdidest on meie meedias räägitud peamiselt seoses nende ISIS-e vastase võitluse ja Kobani linna kaitsmisega. Mida aga ei mainita, on see, kuidas Rojavas ehk Lääne-Kurdistanis on edukalt omaks võetud detsentraliseeritud otsevalitsemise vorm, mille algidee pärineb kuulsalt ameerika öko-anarhistilt. Antud filosoofiale tuginedes osalevad poliitikas aktiivselt kõik soovijad, otsuseid langetatakse kogukondlikult ning karistusühiskonna asemel keskendutakse ühiskondlikule rahule – leppimisele, mitte kättemaksule.

  .

  Ross leidis oma visiidi jooksul, et paljud ametnikud ja tavalised inimesed soovisid temaga vestelda mittehierarhilisest vabatahtliku osalusega omavalitsusest ning poliitilistest ideedest, mida enamasti mujal maailmas ei arutletud. Inimesed olid tuttavad anarhistlike filosoofidega nagu Kropotkin ja Bakunin ning peagi avastas Ross, kust oli Rojava kogukondlik omavalitsus idanenud – keelatud PKK partei juhi Abdullah Öcalani poolt edastatud poliitilise mõtleja Murray Bookchini ideedest.

 • Avatar

  Teisi riike käib USA demokraatia kaitsmise ja terrorismivastase võitluse sildi all puruks pommitamas, aga oma koduõuel toimuvat kommunistlikku riigipöördekatset vaatab suu vett täis pealt. Veider riik jah see USA. Nõrga mulje jätab Trump tõesti. Rohkem kõva jutu- kui tegudemees. Meie Mart Helme on küllaltki sarnane.

 • Avatar

  Siis ei tohiks neil ju olla raske mõista, et igal riigil on õigus soovimatud migrandid ja muud kaabakad välja visata

 • Avatar

  Juba Svejkil oli enam – vähem sarnase olukorra kohta lahendus olemas. Kogu see anarhia pesa tuleks sibiga üle valada. Las ehitavad oma anarhiakommunismi haisva pasa sees. Pealegi on see vastavuses marksistliku esteetikaga – kuidas sisu, nõnda vorm

 • Avatar

  Venemaa punaterrori algusaastail arvati ka, et see jama ei saa kaua kesta. Trump on nurka aetud. Kui mingi piirkond või osariik tahaks tõesti iseseisvuda, on ehtsas demokraatias see tõesti võimalik. Teisalt tähendaks see reaalselt riigi lagunemist, mida president peaks iga hinna eest proovima vältida. Kui mujal maailmas om taolistel juhtudel USA ise olnud kaalukausse kallutavaks maailmapolitseinikuks, kes peaks nüüd sinna korda looma? Või algab taas osariikide vaheline kodusõda? Ja nn. liberaalid püüaks seda sõda kujutada mitte märatsejate ja korraarmastajate vaid eri rasside sõjana, sildistades kõik Trumpiga koos töötavad värvilised reeturiteks.

 • Avatar

  Huvitav kui kaua kavatsevad kohalikud võimud seaduserikkumist ja anarhiat taluda? Hea küll, lesbikust linnapea on selgelt “demokraadist” neomarksistlik kloun, kohalik neegrinaisest politseiülemal aga enam võimu ja väge oma desorienteeritud alluvate üle ei ole. Trump tundub veel pisut ootavat, enne kui see puna-must ja roosa-lilla lumpen ja saast laiaks lüüa! 🙂 Umbes nii arvan.

 • Avatar

  Antifa ja teiste äärmusrühmituste relvastatud liikmed patrullivad tänavatel, politsei piirkonda ei pääse, seega ei või iial teada, mis võib juhtuda.

  Kui nii, siis mis kuradi riik see USA on?Politsei ei tohi märatsejaid maha suruda, president ei tohi osariike ja linnu korrale kutsuda, iga kaabakas teeb, mida tahab.Kui see on demokraatia, siis mingu selline demokraatida p..sse!Ja Trump on paberist draakon, ainult lubab-just nagu meie üks erakond, mis lubas pättide pead veerema panna.Siiamaani on veerenud ainult EKRE pead.

 • Avatar

  Ikka ehtsad sotsnärakad, ei saa ma ütlemata jätta 😉

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused