Vasakpoolsed näitavad üha enam, et nemadki pole antisemitismist puutumata

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Briti leiboristide liider Jeremy Corbyn on saanud mitmel korral süüdistusi antisemitismis.

Kuigi Lääne-Euroopas aetakse antisemitismijuhtumid paremäärmuslaste kaela, on vasakpoolsed enamasti sama räiged juudivastased nagu mistahes neonatsid – ilmselt hingesugulusest.

Israeli välisminister Israel Katz avaldas neljapäeval lootust, et Briti opositsioonilise Tööpartei liidrit Jeremy Corbynit ei valita peaministriks.

“Mina isiklikult loodan, et teda ei valita,” sõnas Katz usutluses Iisraeli armeeraadiole Suurbritannia 12. detsembri ennetähtaegsetest parlamendivalimistest rääkides. Ta põhjendas oma seisukohta väidetava antisemitismilainega, mida Corbyn ei eitavatki.

Padupunane Corbyn on püüdnud valimiste eel meeleheitlikult tõrjuda talle ja tema erakonnale osaks saanud antisemitismisüüdistusi. Ta on kinnitanud, et ei kiida mitte mingit rassismi heaks, kuid jätnud viimastel aastatel Tööparteis esinenud antisemitismiilmingute eest siiski vabandust palumata.

Teine uudis räägib sellest, kuidas provokatiivsete aktsioonide poolest tuntud ühendus Center for Political Beauty (Poliitilise Ilu Keskus) paigaldas esmaspäeval Berliini riigipäevahoone ette installatsiooni, mis kujutas endast tünnisuurust urni väidetavalt holokaustiohvrite säilmetega.

Keskuse sõnul kaevati urni oranžis läbipaistvas osas nähtavad säilmed välja Saksamaa, Poola ja Ukraina natslike koonduslaagrite lähedusest, kokku 23 kohast.

Installatsiooniga taheti hoiatada Saksa võime paremäärmuslaste eest, kuid see pahandas hoopis juudiorganisatsioone. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused