Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vasakpooolsed multikultilased süüdistavad Kölni politseid rassistlikus tegutsemises

03.01.2017
Laadime sisu...

Sel aastavahetusel õnnestus Kölni politseil vältida möödunud aastast massilist naiste ahistamist ja enam kui tuhande kuriteo asemel registreeriti neid seekord Kölnis vaid tosin. Paraku süüdistatakse Kölni politseid nüüd rassismis.

Vasakpoolsed aktivistid, nende hulgas ka kohaliku roheliste partei liikmed, on kritiseerinud Kölni politseid selles, et turvalisuse tagamisel keskenduti väga selgelt just ühele konkreetsele inimrühmale, nimelt meestele, kes panid Kölnis möödunud aastavahetusel toime massiliselt kuritegusid. Kölni politsei kontrollis tuhandeid nn nafrisid, st Põhja-Aafrika päritolu mehi, kui nood üritasid siseneda kesklinna turvatud alale.

Deutsche Welle vahendab, et roheliste partei juht Simone Peteri sõnul olid uusaastaöö turvameetmed küll asjakohased, kuid ta kahtleb politsei tegevuse seaduslikkuses. Ta leiab, et kui üle 1000 inimese satub kontrolli alla vaid oma välimuse tõttu, siis tekitab see küsimusi tegevuse proportsionaalsuse ja seaduslikkuse kohta. Vasakpoolne poliitik, sotsiaaldemokraat Christopher Lauer aga leiab, et Kölni politsei tegutsemine ja termini „nafris“ kasutamine viitab eelarvamustele ühe terve inimrühma suhtes, mis põhinevad vaid nende välimusel. „Ma leian, et see on äärmiselt ebainimlik,“ ütles Lauer.

Kölni kohalik ajaleht Express on siiski teatanud 38-aastase süürlase arreteerimisest, kelle puhul oli politseil põhjust arvata, et süürlane plaanib terrorirünnakut ja tegutseda tuli kiiresti.

Uusaastaööl edastas Kölni politsei regulaarselt informatsiooni olukorra kohta ja teatas ka suurearvulistest nafriste rühmadest, kes peatati, otsiti läbi ja saadeti tagasi. Nende hulgas oli ka sadu potentsiaalseid möödunud aastavahetuse kuritegude toimepanijaid ja isikuid, kes olid seotud 2016. aasta uusaastaöö rünnakutega. Need inimesed peatati ja saadeti kohe kesklinnast välja.

Ühtekokku kontrollis Kölni politsei 1200 nafrist. Registreeriti kaks seksuaalrünnakut, kuus vargust ja arreteeriti 29 isikut. Üks kesklinna sõitev rong, mille peal oli 300 põhja-aafriklast, peatati politsei poolt ja saadeti juba enne kesklinna jõudmist tagasi.

Tänu sellele hoiti ilmselt ära möödunud aastavahetuse kordumine, mil registreeriti kokku umbes 1300 kuritegu. Kölni politseiülema Jürgen Mathiesi sõnul kontrollisid nad nafrisid väga teadlikult ja oli selge, et oht kriminaalsele tegevusele oli väga suur. „Pidime tegelema inimrühmadega, kes olid selgelt agressiivselt meelestatud,“ ütles Mathies. Ühtlasi kinnitas ta, et lisaks nafristele kontrolliti ka teisi rühmi. Kölni linnapea sõnul olid sellised turvameetmed hädavajalikud.

Allikas: Breitbart (tõlkis Triin van Doorslaer)