Vasakvalitsusega Soomes võtab hoogu töötajate streigilaine

Maailm,
- Updated
©EPA/Scanpix
Soome streigilaine algas postitöötajate tööseisakust.

Soomes laienevad streigid, sest tööandjad ja -võtjad ei jõua konkurentsivõimelepet käsitlevatel kõnelustel kuidagi üksmeeleni.

Soome Tööstusliit ning ametiühingud Pro ja YTN teatasid detsembris toimuvatest ja kümneid tuhandeid töölisi hõlmavatest streikidest.

Tööstusliidu teatel läheb 9.–11. detsembril streigile kümne tema haldusalasse kuuluva valdkonna töölised, keda on kokku umbes 35 000. Streik toimub rohkem kui 180 tööpaigas üle riigi.

Soome transporditöötajate ametiühing AKT laiendab postitöötajate toetuseks korraldatava streigi sadamatele. Toetusstreik algab neljapäeval kell kuus ja lõpeb laupäeval kell kuus, kui postitöötajate ametiühing PAU ei saavuta selleks ajaks kokkulepet, millest kogu streigilaine alguse saigi.

Soome lennufirma Finnair tühistas postitöötajate toeks toimuvate streikide tõttu veel 250 esmaspäevale kavandatud lendu, see mõjutab rohkem kui 20 000 klienti.

Kogu loos on naljakas see moment, et Soome sai just hiljuti padupunase valitsuse – loogiline mõttekäik ütleb, et palgatöölised said sellest ergutust oma õiguste eest võitlemiseks, samas aga annab nende streigivõitlus hoobi majandusarengule, mille eest vastutab omakorda vasakpoolne valitsus.

Üldiselt aga on vasakpoolsed kogu maailmas juba ammu loobunud võitlusest sotsiaalse ebavõrdsuse ja vaesuse vastu ning tegelevad pigem vähemuste, naiste ja migrantide õiguste eest seismisega.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused