Vastutulek inimkaubandusele: Itaalia valitsus leevendas Salvini ranget migratsiooniseadust

Rubriik Maailm On
©Scanpix
Itaalia jätkab inimkaubandust.

Itaalia vasakvalitsus muutis teisipäeval leebemaks parempoolse immigratsioonivastase poliitiku Matteo Salvini siseministri-aegadel koostatud ranget migratsiooniseadust, avades suuremad võimalused inimkaubanduseks.

Vasaktsentristlik koalitsioonivalitsus oli eelmisel aastal võimule tulles lubanud Salvini karmid seadused üle vaadata. Nende seaduste alusel oli siseministril võimalik keelata Vahemerelt kokku korjatud põgenikke Itaalias maale toomine.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Üks müür sai Itaalias lõhutud. See võttis aega, natuke liiga palju aega, aga Salvini niinimetatud julgeolekumäärusi ei ole enam,” ütles valitsusse kuuluva Demokraatliku Partei minister Giuseppe Provenzano.

Liiga esimees Salvini võttis siseministrina sisserännu peatamise oma peaülesandeks. See kasvatas tublisti tema populaarsust rahva hulgas, sest Itaalia on Aafrikast üle Vahemere saabuvate põgenike ja migrantide peamine värav Euroopasse.

Salvini kehtestas “suletud sadamate” poliitika raames ranged karistused organisatsioonidele, kes põgenikke merelt korjates massiliselt seadusi rikkusid. Nende alused tuli konfiskeerida ja kaptenitele oli ette nähtud kuni miljoni eurone trahv. Nüüdsest see neid enam ei ähvarda.

Uue seadusega avatakse taas väiksemad vastuvõtukeskused, millest suurema osa Salvini sulgeda käskis. Elamisloa saanud migrandile antakse võimalus muuta see tööloaks, teatas peaministri kantselei.

“Valitsus avab uksed ja sadamad illegaalsetele migrantidele,” kommenteeris Salvini Twitteris. “Itaalia väärib paremat.”

Salvini ajal katkes inimkaubandus Itaalia kaudu peaaegu täielikult ning see nihkus Hispaaniasse. Nüüd on põgenikest üleküllastunud Itaalia taas smugeldamisele avatud. (AFP-BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused