Vastutustundetu vabaühendus jätkab pandeemiast hoolimata inimkaubanduse õhutamist Vahemerel

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Alan Kurdi on muutumas kuritegelikuks inimsmugelduslaevaks.

Pseodosallivuslased ei mõtle migratsiooni õhutades enam kellegi turvalisusele – nende tegevus näib täiesti mõistusevälisena.

Päästelaev Alan Kurdi suundub koroonapandeemiast hoolimata pärast kahe kuu pikkust pausi taas Vahemerele, teatas laeva Saksa omanikfirma.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Alus lahkus ühest Hispaania sadamast, kus see viibis remondis ning peaks jõudma Liibüa ranniku lähistele sel nädalavahetusel, teatas oma avalduses vabaühendus Sea Eye.

Laeva kapteniks on Bärbel Beuse. Tegemist on ainsa päästealusega, mis selles piirkonnas tegutseb, märkis vabaühendus.

COVID-19 pandeemia tõttu rakendab päästelaev turvameetmeid ning on loonud ettevaatusabinõuna kava võimaliku puhangu vastu, ütles missiooni juht Jan Ribbeck. “Meil on pardal piisavalt isikukaitsevahendeid oma meeskonnale,” ütles ta.

Hetkel on päästelaevadel äärmiselt raske leida ohutut sadamat, kus maabuda, teatas Sea Eye. Itaalia, mis on tavaliselt Põhja-Aafrikast Euroopasse suunduvate põgenike esimeseks sihtriigiks, on olnud raskustes koroonaviiruse puhangu ohjeldamisel. Riigis on registreeritud enam kui 100 000 nakkusjuhtumit ja umbes 11 000 surma.

Piiride sulgemise tõttu pole teistel organisatsioonidel õnnestunud mobiliseerida missioonideks oma erinevates riikides elavat personali.  Vabaühenduste SOS Méditerranée ja Open Arms laevad viibivad hetkel sadamates.

Eelmisel aastal hukkus Vahemere ületamise katsel 1283 inimest, kõige ohvriterohkem marsruut oli Põhja-Aafrikast Itaaliasse, teatas Rahvusvaheline Migratsiooniorganisatsioon.

See marsruut tulekski kiiremas korras sulgeda, kuid kui “päästelaevad” taas merele ilmuvad, hakatakse ka paate Vahemere lõunakaldalt uuesti lahti lükkama.

Liibüa teatas möödunud nädalal esimestest koroonajuhtumitest – mis saab siis, kui paatidesse asuvad haiged ja üksikud päästelaevad neid kokku korjata ei jõua?

Meeskondade jaoks vabaühendustel väidetavalt kaitsevahendeid on, aga migrantidele? Mis hakkab juhtuma, kui haigetega migrandilaevu keegi vastu ei võta – mitte ebainimlikkusest, vaid hirmust haiguse eest?

Nagu ütleb uudis, pole vabaühendustel aimugi, kuhu migrandid viia ja kas neid vastu võetakse. Selle asemel, et pandeemia ajalgi üliohtlikud rändeteed sulgeda, asuvad vabaühendused hoopis inimkaubandust taastama.

Lääneriikide justiitssüsteemidel on ammu aeg hakata migrante korjavaid vabaühendusi kriminaalsetena käsitlema – ka enne pandeemiat rikkusid nende laevad kõikvõimalikke seadusi, pandeemia tingimustes aga on neist saanud ohtlikud kurjategijad. (BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused