Vastutustundetu vabaühendus jätkab pandeemiast hoolimata inimkaubanduse õhutamist Vahemerel

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Alan Kurdi on muutumas kuritegelikuks inimsmugelduslaevaks.

Pseodosallivuslased ei mõtle migratsiooni õhutades enam kellegi turvalisusele – nende tegevus näib täiesti mõistusevälisena.

Päästelaev Alan Kurdi suundub koroonapandeemiast hoolimata pärast kahe kuu pikkust pausi taas Vahemerele, teatas laeva Saksa omanikfirma.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Alus lahkus ühest Hispaania sadamast, kus see viibis remondis ning peaks jõudma Liibüa ranniku lähistele sel nädalavahetusel, teatas oma avalduses vabaühendus Sea Eye.

Laeva kapteniks on Bärbel Beuse. Tegemist on ainsa päästealusega, mis selles piirkonnas tegutseb, märkis vabaühendus.

COVID-19 pandeemia tõttu rakendab päästelaev turvameetmeid ning on loonud ettevaatusabinõuna kava võimaliku puhangu vastu, ütles missiooni juht Jan Ribbeck. “Meil on pardal piisavalt isikukaitsevahendeid oma meeskonnale,” ütles ta.

Hetkel on päästelaevadel äärmiselt raske leida ohutut sadamat, kus maabuda, teatas Sea Eye. Itaalia, mis on tavaliselt Põhja-Aafrikast Euroopasse suunduvate põgenike esimeseks sihtriigiks, on olnud raskustes koroonaviiruse puhangu ohjeldamisel. Riigis on registreeritud enam kui 100 000 nakkusjuhtumit ja umbes 11 000 surma.

Piiride sulgemise tõttu pole teistel organisatsioonidel õnnestunud mobiliseerida missioonideks oma erinevates riikides elavat personali.  Vabaühenduste SOS Méditerranée ja Open Arms laevad viibivad hetkel sadamates.

Eelmisel aastal hukkus Vahemere ületamise katsel 1283 inimest, kõige ohvriterohkem marsruut oli Põhja-Aafrikast Itaaliasse, teatas Rahvusvaheline Migratsiooniorganisatsioon.

See marsruut tulekski kiiremas korras sulgeda, kuid kui “päästelaevad” taas merele ilmuvad, hakatakse ka paate Vahemere lõunakaldalt uuesti lahti lükkama.

Liibüa teatas möödunud nädalal esimestest koroonajuhtumitest – mis saab siis, kui paatidesse asuvad haiged ja üksikud päästelaevad neid kokku korjata ei jõua?

Meeskondade jaoks vabaühendustel väidetavalt kaitsevahendeid on, aga migrantidele? Mis hakkab juhtuma, kui haigetega migrandilaevu keegi vastu ei võta – mitte ebainimlikkusest, vaid hirmust haiguse eest?

Nagu ütleb uudis, pole vabaühendustel aimugi, kuhu migrandid viia ja kas neid vastu võetakse. Selle asemel, et pandeemia ajalgi üliohtlikud rändeteed sulgeda, asuvad vabaühendused hoopis inimkaubandust taastama.

Lääneriikide justiitssüsteemidel on ammu aeg hakata migrante korjavaid vabaühendusi kriminaalsetena käsitlema – ka enne pandeemiat rikkusid nende laevad kõikvõimalikke seadusi, pandeemia tingimustes aga on neist saanud ohtlikud kurjategijad. (BNS-UU)

3 commentsOn Vastutustundetu vabaühendus jätkab pandeemiast hoolimata inimkaubanduse õhutamist Vahemerel

 • Avatar

  Meie omad kodukootud naisõiguslased mikkod ja oviirid, kes eelnevatel aegadel tulihingeliselt rahvusvahelise inimkaubanduse teemadel sõna võtsid on kui vakatanud!?
  Miks küll!?
  Ja ka rahvusvahelise inimkaubanduse seadustanud merkel/junkerid on ikka veel vabaduses!? Miks küll!?

 • Avatar

  Jyri Lina on tulemas uuesti Eestisse mai algul, kui piirangud lasevad. Tal on plaan avalikustada u 500 tipp-massoni nimed Eestis, kellledest suur hul istub meie Parlamendis. Loodan, et taevalikud jõud kaitsevad teda, sest ei imesta, kui illuminaadid kavandavad tema hävitamist. Muide, väga suur hull massoone-illuminaate on registreerunud Rootsi ja Soome jt riikide Loozide kaudu. Nagu ka Pärts ja Laidoner kuulusid Rootsi looźi……

 • Avatar

  Ei väsi kordamast – seni kuni kõigile selge ja ei tule läbi “lõustaraamatu” küündimatuid hüüatusi “kes küll, miks küll”.
  Sellised “vabaühendused” töötavad EUroopa Liidu egiidi all ja kaudselt ka rahastusel – otseseks rahastajaks on Sorose fondid.
  Ajaloolin narratiiv ja moodsam “kes-kus-miks” raamatu kujul on lisatud linkidega lõppu – TAGUMINE aeg ennast faktidega kurssi viia.
  https://concen.org/content/europa-last-battle-2017
  https://www.apollo.ee/salajane-migratsiooniplaan.html
  https://jyrilina.com/eesti/skorpioni-margi-all/

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused