Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vatikani diil globalistide ja soroslastega: pedofiilia mahavaikimise eest geiagenda ja multikultijutt

-
25.09.2018
Paavst Kadriorus presidendiga kohtumas 25.09.18
© Reuters/Scanpix

Täna 25.09 Eestit väisava paavsti ümber on jätkuvalt palju skandaalset ja salapärast. Breitbart analüüsib viimaseid katoliku kiriku pedofiiliaskandaale. Selle valguses ehk muutub pisut arusaadavamaks ka see, miks praegune paavst nii innukalt massiimmigratsiooni ja homoseksuaalsust ülistab.

Esmaspäeval antud intervjuus ütles Argentiina La Plata peapiiskop ja paavsti lähedane sõber Víctor Manuel Fernández, et paavst on otsustanud väidetavate seksuaalsete ärakasutamiste osas vaikida. Põhjuseks see, et tema meelest ei olevat mõistlik hakata end kaitsma inimeste ees, kes otsivad odavat tähelepanu. Tema sõnul ei soovi paavst toetada süüdistajate suurushullustust.

25. augustil tuli endine USA suursaadik peapiiskop Carlo Maria Viganò avalikkuse ette ülestunnistusega, milles ta väitis, et paavst Franciscus oli ennistanud kardinal McCarricki prominentsele ametikohale, hoolimata konkreetsetest tõenditest, mille kohaselt oli McCarrick kasutanud aastaid seksuaalselt ära noori seminariõpilasi ja preestreid. Peapiiskop kinnitas, et paavst Benedictus XVI oli määranud kardinal McCarrickile 2009-2010 karistuse, kuid paavst Franciscus tühistas selle hiljem.

Breitbart vahendab, et peapiiskop Fernandez nimetas peapiiskop Viganòt psühholoogiliselt ebastabiilseks, kelle juttu ei tasu kuulata. Ta kritiseeris ka üha suurenevat arvu USA piiskoppe, kes on nõudnud, et Viganò süüdistusesse tuleks suhtuda tõsiselt ja neid tuleks uurida.

USA Katoliiklike Piiskoppide Konverentsi president kardinal Daniel N. DiNardo oli üks neist, kes nõudis uurimise alustamist ja sõitis selleks isegi Rooma paavstiga kohtuma. Tagasi tuli ta tühjade kätega. Enne Rooma sõitmist ütles DiNardo oma avalduses, et Viganò poolt esitatud süüdistused annavad aluse piiskoppide tõsiste moraalsete eksimuste kiireks ja põhjalikuks uurimiseks. „Ilma tõeste vastusteta võivad saada süütud mehed valesüüdistuste tõttu rüvetatud ja süüdiolevatel on võimalik oma minevikupattudega edasi tegeleda,“ ütles DiNardo.

Paavst Franciscus on valinud süüdistuste osas vaikimistaktika, soovitades ajakirjanikele teha oma tööd ja uurida asja edasi, kuid keeldub vastamast nende küsimustele. Kaudselt on ta aga vastanud süüdistustele sellega, et on võrrelnud Viganò käitumist piiskoppide pattude avalikustamisel saatanaga. Ta nimetas Viganòt suureks süüdistajaks: „On tõsi, et me kõik oleme patused, meie, piiskopid,“ ütles paavst. „Kuid suur süüdistaja otsib võimalusi avalikustada need patud nii, et need on nähtaval ja tekitavad skandaale.“

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer