Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vatikani välisminister soovitab Lääne-Euroopa niigi nõrka identiteeti põgenikega veelgi lahjendada

11.02.2020
Paavst Franciscus uut Euroopa identiteeti loomas.
© AFP/Scanpix

Vatikani välisminister Paul Richard Gallagher ütles “Välisilmas”, et kui Euroopa poliitikud põhjendavad põgenikevaenulikku poliitikat kristlike väärtuste kaitsmisega, on nende identiteet lihtsalt väga nõrk.

Ühes suhtes on Gallagheril kahtlemata õigus – Euroopa identiteet on nõrgenenud ja seda eriti liberaalses ning üleilmastuvas Lääne-Euroopas, kus on juba aastaid traditsioone lammutatud, ja need kapriisidele ning pahedele toetuvate “euroopalike väärtustega” asendatud. Ka sisseränne on Vanasse Maailma toonud Araabia ja Aafrika, mis ei kohane Euroopaga, vaid sunnivad Euroopa nendega kohanema.

Oma osa selles on nii ateismi marulisel levikul kui ka sellesama kristluse ja eriti katoliikluse allakäigul – kui suur osa Prantsusmaa ühiskonnast ei soovi tõelise ajaloo- ja ususümboli Notre Dame ehk tules hävinud Pariisi Jumalaema kiriku taastamist, vaid tahab mingit kaasajastatud varianti, siis on nii Euroopa, Prantsusmaa kui ka kristliku ruumi identiteedis midagi kõvasti viltu. Vatikan paraku ei hooma, et ateism hävitab ka tema enda positsioone ja identiteeti, millele kirik oma “uute seisukohtadega” aktiivselt kaasa aitab.

Gallagher ja kogu Vatikan ei saa aru ka sellest, et isegi kui identiteet on tugev, siis massimigratsioon, kus Euroopas tekivad agressiivse islami tohutud kogukonnad, hakkab lihtsalt arvulise ülekaaluga kristlikku identiteeti maha suruma ja lõpuks hävitama. Kui Euroopasse tekib juurde kolm uut rahvarohket mošeed, siis üks kirik, kus eriti enam ei käida, kaob nende varju ruttu ära. Identiteedi kaitsmise üks osa ongi oma kultuurikeskkonnale hingamisruumi hoidmine, mida Euroopa ei tee.

Vatikan küll väidab, et soovib põgenike probleeme lahendada nende kodumaal, kuid katoliku kiriku ja renegaatliku kirikupea reaalne tegevus seda ei tõesta – Franciscus on öelnud, et põgenike õigused olevat kõrgemal riikide seadustest. Selline seisukoht ei saa viia millegi muu, kui massilise seadusetuseni, mida on näha kogu Euroopas – migrandid tungivad üle tarade, ujuvad kohale paatidega ja Carola Rackete moodi piraadid rammivad koguni politseipaate.

Vatikan võiks oma künkale rajada suure pagulaskeskuse – katoliku kirik ju enam oma usu eest ei seisa, vaid pöörab teise palge ette, kui on islami pühasõdalastelt kõrvakiilu saanud.