Vene naftafirma käib kohut handi šamaaniga

Maailm,
Witsen’s_Shaman

Greenpeace’i Venemaa haru saatis järelevalve asutustele kaebuse 36 ökoloogilise rikkumise kohta, mis avastati handi šamaani Sergei Ketšimovi sünnipärastel aladel, kus Surgutneftegaz tegeleb nafta tootmisega. 3. novembril toimus järjekorras kümnes kohtuistung naftafirma kriminaalasjas Ketšimovi vastu, teatab Fenno-Ugria.

Kohtuprotsess handi rahva jaoks püha järve Imlor hoidja üle venib ja läheb aina absurdsemaks. 12. novembril toimuval istungil saavad sõna ohvrid, keda šamaan olla väidetavalt relvaga ähvardanud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Greenpeace on koostöös Sergei Ketšimoviga koostanud naftafirma ja salaküttide tekitatud keskkonnakahjude kaardi. Kokku avastati 36 rikkumist, sealhulgas veekogude ja pinnase naftareostusi, ebaseaduslikke ehitisi jms. Greenpeace’i koostatud rikkumiste kirjeldused koos koordinaatidega edastati Venemaa keskkonnakaitse valdkonna asutustele. Keskkonnakaitsjad pakkusid ka oma eksperte appi kontrollist osa võtma.


Ökoloogiliste rikkumiste kaart Imlori järve ümbruses

“Oleme veendunud, et Surgutneftegazi ja põliselanike vahelise konflikti on põhjustanud just naftafirma vastutustundetu suhtumine viimaste maadesse. Ketšimov on aastaid taotlenud keskkonnasõbralikumat tegevust naftatootjate poolt, kuid vastuseks on saanud üksnes mõnitusi. Seepärast oleme nüüd koostanud ametliku kaebuse järelevalve organitele ning ootame, et valitsus lõppude lõpuks sunniks ettevõtet korda majja looma ja hakkaks põliselanikega arvestama,” kommenteeris Greenpeace’i Arktika kampaania juht Jevgenia Beljakova.

Surgutneftegaz toodab naftat Surguti rajoonis, kaasa arvatud traditsioonilistel handi rahva maadel. Ettevõte on avastanud Imlori järve all naftavarusid mahus kuni 1 miljon tonni.

Selle aasta märtsikuus tegid kaks Surgutneftegazi töötajat Sergei Ketšimovile, Imlori järve viimasele elanikule, tapmisähvarduse.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused