Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vene õhurünnakud Süürias on aidanud riiki stabiliseerida

25.10.2015
Laadime sisu...

Vaid mõni päev pärast seda, kui Venemaa alustas Süürias õhurünnakuid islamistide vastu, sai selgeks, et kriisiolukord riigis võib tasapisi hakata lahenema, kirjutab Austria väljaanne Contra Magazin.

Venemaa on edukalt hävitanud erinevate terroristlike rühmituste baase ja sundinud terroristid põgenema, kirjutab ajakiri. See on juhtunud pärast nelja pikka aastat, mil rahvusvaheline kogukond on vaikides lasknud konfliktil eskaleeruda.

Samal ajal on USA ja tema liitlased finantseerinud erinevaid rühmitusi ja neid ümberkaudsetes riikides välja õpetanud. Pärast seda, kui need operatsioonid tulid avalikuks, on USA püüdnud oma tegevust õigustada, öeldes, et toetab ainult “mõõdukaid mässulisi”, selgitab Contra Magazin.

Artikli sõnul olid terroristlikel rühmitustel ja USAl ühised huvid: mõlemad tahtsid lahti saada president al-Assadist ja kukutada Süüria valitsust. Venemaa õhurünnakud on aga selle palju keerulisemaks teinud. Tänu õhurünnakutele on Süüria armee taastanud kontrolli mitme strateegilise punkti üle riigis.

Kui Venemaa ei suuda kiiremas korras Süüria konflikti stabiliseerida, võib olukord taas eskaleeruda, kirjutab ajakiri.