Vene sõjalaevade tegevus sunnib Lätit tugevdama merepiiri valvet

Maailm,
Läti merevägi

Läti kaitseministeeriumi teatel tuvastati ajavahemikus 1.–26. juulini Läti riigipiiri läheduses 18 Venemaa sõjalaeva ja 9 sõjalennuki tegevus, vahendab LSM.

Üksnes juuli viimasel nädalal tuvastati Läti merepiiri lähedal mitme Vene aluse, sealhulgas allveelaeva tegevus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vastuseks sellele teatas kaitseministeerium, et alates 4. augustist asub Läti merepiiri valvama lisaks üks sõjalaev. Selle eesmärgiks on “tugevdada juba valves olevaid aluseid ja tõsta operatiivset võimekust kahtlustäratava peal- või allveetegevuse õigeaegseks tuvastamiseks.”

Merepiiri tugevdamise põhjusena tuuakse “elavnenud Venemaa mereväe tegevust Läänemeres Läti territoriaalvete lähedal”.

Ministeerium lisas, et avalikkust teavitatakse alati, kui Läti territoriaalvete lähedal märgatakse Vene sõjalaeva.

“Lätil on moodne merevaatluse süsteem ja uued patrullalused ning see võimaldab pealveetegevustele efektiivselt vastata. See võimekus on seni taganud, et Läti on olnud võimeline tuvastama ja jälgima kahtlasi veealuseid tegevusi,” teatas kaitseministeerium.

Viimaste aastate jooksul on Vene sõjalaevad ja lennukid regulaarselt tegutsenud Läti riigipiiri lähedal, kuigi riigi territoriaalvette on sisenenud vaid üks alus, millel Läti lubas tormi ajal rannikuvetes ankrusse heita.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused