Vene sõjavägi näitab Balti riikidele ja NATOle taas muskleid

Vene sõjatehnikaVene sõjatehnika

Venemaa on teatanud plaanist korraldada 17.-19. aprillini Läänemerel raketiõppus ja palunud Lätil sulgeda selle ajaks oma õhuruum 20 kilomeetri kõrgusel ja 40 kilomeetri kaugusel Läti rannikust.

Läti kaitseametkonna pressiesindaja Kaspars Galkins ütles BNS-ile, et Läti relvajõude ei viida Vene raketikatsetuste ajaks kõrgendatud valmisolekusse, kuid kaitsevägi kavatseb neid jälgida.

Galkins ei vastanud küsimusele, kas Läti oleks võimeline mõne kursilt kõrvale kaldunud raketi alla tulistama, öeldes vaid, et turvalisus on sõjaväeõppuse korraldaja vastutus ja et Läti ootab Venemaalt kõigi ohutusnõuete täitmist.

Pressiesindaja sõnul puuduvad reegleid, mis kohustaksid Venemaad avaldama infot õppusel kasutatavate relvade kohta. Paljud Läti inimesed aga tunnevad taoliste “harjutuste” pärast oma ranniku lähistel muret,  sest Vene sõjaline doktriin näeb ette oma territooriumi taastamise endisel kujul kui sinna kuulusid veel Soome, Poola ja Balti riigid.

Eesti endise suursaadiku Venemaal ja Riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimehe Mart Helme arvates võivad sõjalised manöövrid Läänemerel olla seotud Venemaa plaaniga heidutada NATOt seoses hiljuti teravnenud sündmustega Süürias.

Kommentaarid