Vene sõjavägi näitab Balti riikidele ja NATOle taas muskleid

Maailm,
- Updated
Vene sõjatehnika
©Artur Lebedev/TASS
Vene sõjatehnika

Venemaa on teatanud plaanist korraldada 17.-19. aprillini Läänemerel raketiõppus ja palunud Lätil sulgeda selle ajaks oma õhuruum 20 kilomeetri kõrgusel ja 40 kilomeetri kaugusel Läti rannikust.

Läti kaitseametkonna pressiesindaja Kaspars Galkins ütles BNS-ile, et Läti relvajõude ei viida Vene raketikatsetuste ajaks kõrgendatud valmisolekusse, kuid kaitsevägi kavatseb neid jälgida.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Galkins ei vastanud küsimusele, kas Läti oleks võimeline mõne kursilt kõrvale kaldunud raketi alla tulistama, öeldes vaid, et turvalisus on sõjaväeõppuse korraldaja vastutus ja et Läti ootab Venemaalt kõigi ohutusnõuete täitmist.

Pressiesindaja sõnul puuduvad reegleid, mis kohustaksid Venemaad avaldama infot õppusel kasutatavate relvade kohta. Paljud Läti inimesed aga tunnevad taoliste “harjutuste” pärast oma ranniku lähistel muret,  sest Vene sõjaline doktriin näeb ette oma territooriumi taastamise endisel kujul kui sinna kuulusid veel Soome, Poola ja Balti riigid.

Eesti endise suursaadiku Venemaal ja Riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimehe Mart Helme arvates võivad sõjalised manöövrid Läänemerel olla seotud Venemaa plaaniga heidutada NATOt seoses hiljuti teravnenud sündmustega Süürias.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused