Venemaa eskaleerib vastasseisu Euroopas: Iskanderid seatakse Kaliningradis stardivalmis

kbm-iskander_180714_2

Järgmise aasta alguses viiakse Venemaal Kaliningradis lahinguvalmidusse ballistiliste ja tiibrakettide süsteem Iskander-M, kirjutas päevaleht Kommersant.

“Need viiakse lahinguvalmidusse 2018. aasta alguses,” kirjutas leht, tuginedes Vene relvajõudude keskväejuhatusele lähedalasuvale allikale. Iskanderid saab Tšernjahhovski raketipolk ja väljaõpe antakse lähitulevikus, kirjutas leht.

Vene uudisteagentuuril Interfax pole seni õnnesnunud kaitseministeeriumilt lehe väitele kommentaari saada. Vene Balti laevastik teatas reedel, et Kaliningradi oblastis valmis taristu uute raketisüsteemide paigutamiseks, kuid ei täpsustanud, millisele raketisüsteemile taristu mõeldud on.

“Kaliningradi lähistel asuv rannikukaitse raketiüksus moodustas üksused rannikukaitse raketisüsteemi Bal ja Bastioni alusel. Teine Balti laevastiku raketiüksus lõpetas taristu ettevalmistamise uuele raketisüsteemile,” ütles laevastik.

NATO on varem väljendanud muret süsteemi Iskander-M paigutamise pärast Kaliningradi.

Süsteemi Iskander-M abiga on võimalik tabada sihtmärke kuni 500 kilomeetri raadiuses ja seda koguni 5-10 meetrise täpsusega. Süsteemi relvastatakse ballistiliste või tiibrakettidega, et hävitada rakettide stardiseadmeid, õhutõrjesüsteeme, lennuväljadel seisvaid lennukeid ja koptereid ning juhtpunkte ja muid vaenlase taristut.

Interfax – BNS

Kommentaarid