Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Venemaa saab 40+ uut mandritevahelist tuumaraketti

17.06.2015
Russia Medvedev

Teisipäeval teatas president Vladimir Putin, et Venemaa lisab oma tuumaarsenali selle aasta jooksul 40 uut raketti. Samuti sõnas ta, et teda häirivad kõige rohkem plaanid rajada Venemaa piiri lähedale raketikilp, vahendab Reuters.

“Me oleme sunnitud suunama oma relvajõud… territooriumidele, kust tuleb oht,” ütles Putin.

Päev varem olid Vene ametnikud hukka mõistnud USA tankide ja raskerelvade paigutamise Baltimaadele. Putini sõnul on tegu Washingtoni kõige agressiivsema sammuga pärast külma sõja lõppu.

USA riigisekretär John Kerry teatas, et Putini sõnavõtt paneb teda muretsema ja keegi ei taha naasmist külma sõja aegadesse.

Venemaa ja USA on endiselt seotud 2010. aastal allkirjastatud START-lepinguga, mis lubab mõlemal poolel valmisolekus hoida 1550 strateegilist tuumalõhkepead ja vähendab laskeplatvormide arvu 2018. aastaks 800le.

“Sel aastal lisatakse meie tuumaarsenalile üle 40 uue mandritevahelise ballistilise raketi, mis on võimelised läbi tungima isegi kõige täiustatumast raketitõrjesüsteemist,” ütles Putin kõnes Moskvast lääne pool toimunud relvanäitusel.

Mandritevaheliste ballistiliste rakettide minimaalne laskeulatus on 5500 kilomeetrit. Putin ei täpsustanud, mis tüüpi rakettidest ta rääkis.