Venemaa toob politrukid tagasi. Kas tulevik on taas mõjukate ideoloogiatöötajate päralt?

Maailm,
- Updated
Vene sõdurid
©Vladimir Gerdo/TASS
Vene sõdurid

Vene sõjavägi loob sõjalis-poliitilise peavalitsuse ehk toob armeesse tagasi kuulsad nagaanidega politrukid.

“Selline organisatsioonilis-poliitiline ja ideoloogiline organ on otstarbekas moodustada praegu olemas oleva relvajõudude isikkoosseisuga tehtava töö poliitkasvatustöö peavalitsuse õigusjärglase alusel,” ütles kaitseministeeriumi ühiskondliku nõukogu aseesimees Aleksandr Kanšin. Uuel sõjalis-poliitilisel peavalitsusel peavad tema sõnul olema kogu sõjaväes küllalt laiad volitused ja range vertikaalne struktuur, vahendab ERR.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Üleilmse teabe- ja psühholoogilise võitluse tingimustes kasvab vääramatult sõjaväe ja ühiskonna kõlbelis-poliitilise ühtsuse osatähtsus. Seepärast on vaja põhjalikult ümber kujundada ja märgatavalt tugevdada relvajõududes kogu seda struktuuri, mis korraldab, viib läbi ja vastutab kõlbelis-ideoloogilise osise eest Vene väes, arvestab oma tegevuses hoolikalt riigi ühiskondlik-poliitilist olukorda, suunab väerühmade tarmu osavalt väeosade võitlusvalmiduse ja riigi kaitsevõime tugevdamisse,” ütles Kanšin.

Esimest korda loodi Vene väes poliitilised organid 1917. aasta augustis, kust selle võtsid edukalt üle NSV Liidu relvajõud. Teise maailmasõja ajal said nad tuntuks kui eesliinil olevate väeosade seljatagune, kes võimalikud taandujad kohe maha lasi.

Ideoloogiatöötajate olemasolu ja nende suured volitused on totalitarsete režiimide tunnuseks. Samas võib eeldada, et ka näiteks Kanada relvajõududes, kuhu geiagenda ja sooneutraalsus on ennast kõvasti sisse söönud, tulevad sõjaväelise väljaõppega tegelevate ohvitseride kõrvale läänelikud politrukid, kes hakkavad jälgima multikultuursetest väärtustest kinni pidamist.

Ja kes need meiegi “euroopalikke väärtusi” jälgivad tegelased, nagu kõikvõimalikud inimõigus-, soovõrdsus- ja teised volinikud muud on, kui mitte ideoloogilised tsiviilpolitrukid? Nemadki tohivad juba ühiskonnale seaduseväliseid lahendusi peale suruda, eriti näiteks geiküsimuse korral. Võrdõigusvolinik ja poliitkomissar on marjad ühelt oksalt.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused