Venemaa vaenulike ja sõbralike nimekiri 2016

Maailm,
- Updated

Levada Keskus viis venemaalaste hulgas läbi küsitluse, millised riigid on vastanute arvates Venemaa suhtes kõige vaenulikumad ja sõbralikumad.

Vaenulikud

Läbiviidud küsitluse kohaselt on Venemaale vaenulikum riik nr. 1 USA, mille poolt hääletasid 72% vastanutest.  Järgnesid Ukraina rekordilise 48% (eelmisel aastal 37%) ja Türgi 29% (eelmisel aastal 1%). Eesti on selles nimekirjas positsioneerunud üheksandale kohale (16%), Läti ja Leedu jagavad 5.-6. kohta (23%).  Hääli on jagunud ka Soomele (3%).

Sõbralik

Küsitletute arvamuse kohaselt on Venemaa kõige suurem sõber Valgevene (50%), järgmiseks Kasahstan (39%) ja Hiina (34%).  Järsult on suurenenud sõprus Süüriaga, keda nimetasid 10% vastanutest (eelmisel aastal 2%). Balti riike sõbralike hulgas mainitud ei ole, Soome on jagab punase laterna rolli koos Lõuna-Koreaga (1%).

FOTO: Scanpix

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused