Veoautojuhtide võimas protestiaktsioon jõuab laupäeval Kanada pealinna Ottawasse

Maailm,
©Scanpix
Inimesed tervitavad Ontario provintsis protesteerivaid autojuhte.

Kanada valitsuse koroonapoliitika vastu protestivad veoautod lähenevad Ottawale, protestijate tarvis raha annetamine on veebis kogunud üle nelja miljoni Kanada dollari.

Ligikaudu 57 000 inimest on esmaspäeva seisuga konvoi jaoks GoFundMe lehel annetanud ja seni on kogutud üle 4,3 miljoni Kanada dollari (3,4 miljonit dollarit), aitamaks veokijuhte üle kogu riigi, kes on lubanud riigis protestida 29. jaanuarini, mil jõutakse pealinna.

GoFundMe lehe andmetel kogutakse raha selleks, et toetada rekamehi nende teekonna kulude tasumisel, näiteks toidu, peavarju ja kütusega. Mõned reisivad kohale väidetavalt Briti Columbiast, mis tähendab mitu päeva pidevat sõitu.

Eelmisel nädalavahetusel teatas ringhääling CBC, et sajad veokijuhid asusid “Freedom Rally” konvoi raames Briti Columbiast teele, et protesteerida vaktsineerimistõendite vastu, mis kehtestati  15. jaanuaril kõikidele reisidele USA-st Kanadasse, ja mis mõjutab kuni 26 000 rekameest.

Kanada autojuhid, kes soovivad USA-sse siseneda, peavad samuti esitama tõendi oma vaktsineerimise kohta. See meede võeti kasutusele 22. jaanuaril.

Protest toimub ajal, mil Kanada seisab silmitsi tõsiste tarneahela probleemidega kogu riigis, kusjuures kaupade nappust seletatakse mittevaktsineeritute massilise töölt lahkuma sundimisega.

Hinnad supermarketites ja toidupoodides on samuti tõusnud ning mõned eksperdid hoiatavad, et need võivad tarneahela probleemide tõttu veelgi tõusta.

Konservatiivne Alberta peaminister Jason Kenney rääkis esmaspäeval supermarketite nappusest, postitades pilte tühjadest riiulitest ja öeldes: “See on muutumas kriisiks. See nõuab Kanada ja USA valitsuste viivitamatut tegutsemist.”

„Ma räägin täna hommikul USA kuberneridega, kes jagavad minu muret. Töötame ühise kirja kallal presidendile ja peaministrile, milles kutsutakse üles kasutama tervet mõistust, lõpetama tuhandeid veokeid teedele viinud poliitika,“ lisas ta.

Pühapäeval kritiseeris Kenney veokijuhtide vaktsiinimandaati, öeldes: “Keegi ei taha näha tühje riiuleid ja kõrgemaid hindu. Siin on vaja tervet mõistust. Ottawa peaks nüüd loobuma veokijuhtide vaktsineerimistõendi kohustusest.”

Teised, näiteks Canadian Trucking Alliance (CTA), on vaktsiininõude vastaseid proteste tauninud.

CTA teatas oma pressiteates: „Kanada veoautoliit (CTA) ei toeta ega kiida heaks proteste avalikel teedel, maanteedel ja sildadel. CTA usub, et sellised tegevused – eriti need, mis häirivad avalikku turvalisust – ei ole see, kuidas valitsuse poliitikaga mittenõustumist väljendada.”

Allikas: Breitbart

Kanada ja Ameerika Ühendriikide veoautojuhid ning nende toetajad korraldavad laupäeval 29. jaanuaril Kanada pealinnas Ottawas Covid-19 piirangute ja vaktsiinisunni vastase meeleavalduse. Meeleavaldusel osaleb eeldatavalt üle 50 000 suure veoauto ja üle 700 000 inimese.

Protestide põhjuseks on 15. jaanuarist Kanadas kehtima hakanud nõudmine, et kõik Ameerika Ühendriikide ja Kanada vahel sõitvad vaktsineerimata veoautojuhid peavad enne piiri ületamist jääma kaheks nädalaks karantiini ning peale seda esitama negatiivse testi, vahendab Daily Wire.

Sellised piirangud võivad Covid-19 vastu sundvakstineerimisest keelduvatele veoautojuhtidele tähendada ühe karantiiniperioodi kohta kümnete tuhandete dollarite ulatuses sissetulekutest ilma jäämist.

Allikas: Objektiiv

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused