Veriseim islamirühmitus Nigeerias ja selle naabermaades Boko Haram peaks ka Eesti valvsusele sundima

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Boko Harami liider Abubakar Shekau oma kõrilõikajatega.

Nigeerias tegutsev kõrilõikajate kamp Boko Haram on hoiatuseks ka Eestile – nimelt elas ametlikel andmetel eelmisel aastal siin 608 nigeerlast ja kellelgil pole ilmselt teada see, ega keegi neist mingeid radikaalseid mõtteid peas ei kanna.

Islamistlik äärmusrühmitus Boko Haram on tapnud üheksa aasta jooksul Nigeerias enam kui 2295 õpetajat. Terroriorganisatsioon on alates 2009. aastast tapnud umbes 20 000 inimest ning sundinud oma kodudest põgenema umbes 2,6 miljonit tsiviilelanikku.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Boko Haram“ tähendab tõlkes „Lääne haridus on keelatud“. Ainuüksi alates 2014. aastast on Boko Haram hävitanud 1500 kooli ja põhjustanud 1280 õpetaja ning õpilase surma.

Nigeeria haridusministri Mallam Adamu Adamu sõnul on Boko Harami kontrolli all oleva Kirde-Nigeeria haridusasutused pideva rünnaku all, tapetakse õpetajaid ja õpilasi ning hävitatakse koolimaju. „Kriis on tõsiselt kahjustanud haridussüsteemi, kuna lapsed, õpetajad ja koolid on konflikti keskmes,“ ütles minister portaali Legit.ng andmetel.

Boko Haram ja Lääne-Aafrika provintsi islamiriik (ISWAP) peavad Nigeeria kirdeosa terroristide jaoks kindlaks paigaks. Borno maakonda peetakse lausa Boko Harami tekkimispaigaks.

2016. aastal lõi Boko Haram ISWAPist erimeelsuste tõttu lahku ja nüüd on ISWAP kogunud toetust kohalike elanike hulgas.

Mais avaldas terrorismiga võitlev mittetulundusühing International Crisis Group (ICG) raporti, milles seisis, et kolm aastat pärast kahe äärmusrühmituse lahku löömist on ISWAP alustanud Nigeeria põhjaosas n-ö protoriigi loomisega „Nigeeria riik peaks astuma džihadistidele sõjaliselt vastu, kuid samas tuleks üritada takistada neil luua valitsust ja arendada avalikke teenuseid,“ seisab raportis.

Mõnede analüütikute arvates on nn ISISe territoriaalse kalifaadi purustamine ajanud džihadistid Lähis-Idast Aafrikasse ja Afganistani, kus nad saavad liituda äärmusrühmituse kohalike harudega.

Uued Uudised soovitavad kapol silma peal pidada ka kõigil Lääne-Aafrikast pärit tudengitel ja teistel siiatulnutel, sest nii Boko Harami kui ka Islamiriigi tegevus on levinud just nendesse Lääne- ja Kesk-Aafrika maadesse, kust noored elujõus mehed siia ronivad.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused