Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO Poola-Valgevene piiripunkti on kogunemas suur hulk migrante

15.11.2021
Laadime sisu...

Suletud piiripunkti Poola ja Valgevene piiril on kogunemas suur hulk migrante, teatas Poola kaitseministeerium Twitteris.

“Valgevene toob Kuznica piiripunkti üha uusi ja uusi migrantide salku,” teatas ministeerium.

Poola piirivalve ja sõjaväe avaldatud videos on näha sadu migrante vastamisi Poola sõdurite ja piirivalvuritega.

Poola siseministri asetäitja Maciej Wasik ütles, et piiripunktis on “tuhandeid migrante”. “Poola jõud on valmis igaks stsenaariumiks,” lisas aseminister.

Poola piirivalve teatel on illegaalsed immigrandid kogunenud piiripunkti alates esmaspäeva hommikust ning ette valmistatakse “katset jõuga läbi murda”. Poola andmetel on piiri Valgevene poolel praegu laagris 3000-4000 peamiselt Lähis-Idast pärit migranti.

“Valgevene poolel Kuźnica piiripunktis on alates hommikust kogunenud ebaseaduslikud immigrandid. Nendega liituvad uued seni piiril telkinud grupeeringud ning piiri üritatakse vägisi läbi suruda ja seda kõike Valgevene talituste järelevalve all. Migrandid üritavad okastraati eemaldada. Inimeste arv kasvab: siia tulid kõik, kes olid varem rajatud laagris, nüüd on see tühi,” kirjutab wPolityce.pl.

Poola kaitseministeeriumi teatel võtsid laagrites viibinud migrandid kõik oma asjad ja kolisid piiripunkti. Nädalavahetusel hoiatas meedia, et võib tulla provokatsioon, sest migrantide seas liikusid kuuldused Saksamaalt tulevatest bussidest.