VIDEO Trumpi süüdistavad USA demokraadid on ise tuntud vägivallale õhutajad

Maailm,
- Updated

Ameerika Ühendriikide endise presidendi Donald Trumpi tagandamisprotsess senatis lõppes oodatult Trumpi õigeks mõistmisega. Kogu protsess oli üdini silmakirjalik ja sellele rõhusid ka Trumpi advokaadid, kes näitasid reedel senatis toimunud istungi ajal mitmeid erinevaid videoklippe, kus demokraatide võimuesindajad rääkisid Trumpi ründamisest, ähvardasid tema valijaid ja toetasid möödunud suvel ja sügisel toimunud Black Lives Matter liikumise vägivaldseid proteste.

Oma 6. jaanuari kõnes, millele toetudes otsustasid demokraadid hiljem alustada tagandamisprotsessi, ütles Trump oma toetajatele: „Ma tean, et kõik siinolijad sammuvad peagi Kapitooliumi hoone juurde, et teha oma hääl rahumeelselt ja patriootlikult kuuldavaks.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reedel senatis viitas advokaat Michael van der Veen, et Trump ei kasutanud oma 6. jaanuari kõnes vaenuõhutavat kõnepruuki, küll aga teevad seda pidevalt mitmed kongressi liikmed. Näiteks esindajatekoja spiiker Nancy Pelosi, kes ütles, et 2016. aasta valimised olid varastatud ja et kongressil on kohustus kaitsta meie demokraatiat. „Ta [Pelosi] nimetas ühtlasi presidenti [Trumpi] petturiks ja reeturiks ning viitas meie esindajatekoja kolleegidele kui „sisevaenlastele“,“ rääkis van der Veen.

„Veelgi enam, paljud demokraatide poliitikud toetasid ja julgustasid möödunud suvel üle kogu Ameerika toimunud mässe,“ lisas ta. „Kui vägivaldsed vasakanarhistid ründasid Portlandis, Oregonis kohtuhoonet, ei nimetanud spiiker Pelosi seda ülestõusuks. Selle asemel nimetas ta hoonet kaitsvaid politseinike rünnakrühmlasteks. Kui vägivaldne rahvahulk hävitas riigivara, teatas Pelosi, et „inimesed teevad, mida nad teevad“.“

Trumpi teine kaitseadvokaat David Schoen näitas videoklippe Pelosist ja teistest demokraatide juhtpoliitikutest tegemas vägagi kahtlase sisuga üleskutseid. Näiteks kommenteeris vihane Pelosi ühes 2018. aasta videos migrantide laste lahutamist oma vanematest: „Ma tõesti ei saa isegi aru, miks ei toimu kogu riigis ülestõusu, aga võib-olla et toimub ka, kui inimesed saavad aru, et niisugune on poliitika, mida nad kaitsevad.“ Mitmel korral mainis Pelosi, et „on vaja olla valmis virutama“.

Demokraadist esindajatekoja liige Ayanna Pressley ütles 2020. aastal intervjuus MSNBC-le: „Tänavatel peavad toimuma rahutused seni, kuni meie elu on rahutu.“

Praegune asepresident Kamala Harris julgustas inimesi annetama Minnesota Freedom Fundi, mis tegeleb mõrvas, vägivaldsetes kuritegudes ja seksuaalkuritegudes süüdistatud kohtualuste vabastamisega. Ja president Joe Biden mainis rahva ees rääkides mitmel korral Trumpile peksa andmist.

Schoeni sõnul ignoreerivad Trumpi tagandamisprotsessi initsiaatorid omaenda sõnu ja tekitavad sellega väga ohtlikke topeltstandardeid.

„Esindajatekoja initsiaatorid rääkisid retoorikast, pidevast vihakõne pidamisest. Olen kindel, et te kõik ootasitegi, et me meenutame neile ka veidi nende endi öeldud sõnu,“ ütles Schoen.

Ta lisas, et niimoodi on inimesed rääkinud ja sellest ei olegi midagi. „Need on sõnad, mida inimesed kasutavad, ent palun lõpetage see silmakirjalikkus. Kas te alandasite oma tooni möödunud suvel, mil see kõik siin juhtus? Kas te mõistsite mässajad hukka või olite hoopis Nancy Pelosiga ühte meelt, kes ütles, et inimesed teevad, mida nad teevad?“ küsis Schoen.

Mitmed demokraadid naersid ja pomisesid videoid vaadates, nii mõnigi pööritas silmi. Demokraadist senaator Richard Blumenthal teatas pärast, et tegemist oli „ohtliku ja moonutatud võrdlusega“. „Seda kasutati lihtsalt tähelepanu kõrvale juhtimiseks asjaolult, et Donald Trump kutsus mässajad Washingtoni.“

Allikas: Epoch Times

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused