Videomaterjal tõestab, et Brüssel teeb Ungari valitsuse õõnestamiseks koostööd sealsete vasakäärmuslastega

Maailm,
©Scanpix
Ungari vasakäärmuslased on tunnistanud, et hoiavad ühendust Viktor Orbani valitsust ründava Euroopa Komisjoni voliniku Věra Jourovága (pildil).

Ungari telekanal HirTV näitas nädalavahetusel videoklippi, mis paljastab Euroopa Liidu liidrite ja Ungari vasakäärmuslaste kokkumängu Ungari konservatiivse valitsuse vastu.

Videos kiitleb Ungari vasakpartei Momentumi europarlamendisaadik Anna Donáth, et peab Ungari sisepoliitilise olukorra teemadel „iga kolme päeva tagant“ vestlusi Euroopa Komisjoni väärtuste ja läbipaistvuse voliniku Věra Jourovága.

Teave on äärmiselt kompromiteeriv, kuna nii Jourová kui ka Donáth on kategooriliselt eitanud igasugust omavahelist mitteametlikku suhtlust. Donáth lükkas sellised süüdistused hiljuti tagasi ka avaliku debati ajal Ungari justiitsministri Judit Vargaga.

„Paljud inimesed võtavad minuga ühendust, ma tegelen õigusriigi küsimusega,“ ütleb Donáth videos. „Ma olen rääkinud Věra Jourovága telefonitsi iga kolme päeva tagant. Ainult mitteametlikult, muidugi… õigusriiki puudutavad probleemid kuuluvad tema vastutusalasse. Sellepärast ongi see nii tähtis…“

Donáth väidab videos, et tal on sarnased kontaktid ka Prantsusmaa roheliste europarlamendisaadiku Gwendoline Delbos-Corfield’iga, kes on Ungari vastaste sanktsioonide suur eestvedaja. Videos viitab Donáth Delbos-Corfield’ile kui „uuele Sargentinile“, pidades silmas Judith Sargentinit, kes koostas esimese Ungari valitsuse vastase raporti.

Juhul kui Anna Donáthi väited osutuvad tõeks, tekitab see tõsiseid küsimusi tema ja Jourová varasemate kinnituste osas, mille kohaselt ei ole neil olnud omavahel mitteametlikke kontakte. Kui sellised vestlused on regulaarselt aset leidnud, siis on Ungari valitsuse süüdistused Ungari opositsiooniparteide ja EL-i otsustajate vahelisest kokkumängust tõesed.

Skandaal lahvatas vaid mõned päevad pärast seda, kui Ungari peaminister Viktor Orbán kutsus Jourovát üles tagasi astuma, kuna Jourová nimetas Der Spiegelile antud intervjuus Ungarit haige demokraatiaga riigiks, kus inimestel ei ole võimalik saada uudistest kallutamata teavet ja kus puudub sõnavabadus.

Orbán saatis Euroopa Komisjoni presidendile Ursula von der Leyenile kirja, milles tegi ettepaneku, et Jourová astuks ungarlaste solvamise tõttu tagasi. Jourová keeldus oma väljaütlemiste pärast vabandamast, ehkki mitmed kriitikud on viidanud, et viiest suurimast Ungari uudisteportaalist neli on valitsusevastased.

Skandaal kinnitab aga veelgi, et Ungari vastu suunatud kriitika ja menetlused ei tugine mitte faktidel, vaid on poliitiliselt motiveeritud. Videoklipp tõstatab ka tõsiseid küsimusi Euroopa Komisjoni usaldusväärsuse osas.

Allikas: RemixNews

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused