Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Viiendik rootslastest ei usalda peavoolumeediat

19.12.2016
Laadime sisu...

Hiljuti läbiviidud uuringu kohaselt ei usalda viiendik rootslastest enam peavoolumeediat ja pool riigi elanikest kasutab peamise infoallikana alternatiivmeediat.

Küsitlus, millele vastas 4000 inimest, on Rootsi peavoolumeediale üsna hirmuäratavate tulemustega. Stockholmi Majanduskooli ja turu-uuringufirma NEPA esindajate sõnul on inimesed riigis jagunenud kaheks leeriks, ühed saavad oma uudised peavoolumeediast, teised alternatiivsete kanalite kaudu.

Pool küsitletutest kasutab infoallikana alternatiivmeediat ja need inimesed jagavad uudiseid ka väga aktiivselt sotsiaalmeedias. 21% vastanutest ei usalda peavoolumeediat üldse. Mehi ja naisi on mõlemas grupis enam-vähem võrdselt ja peavoolumeedia suhtes kriitiliselt meelestatud inimesi on kõige enam vanuses 35 kuni 54.

Läbiviidud uuring on aluseks suuremale uurimustööle ja seda rahastavad Rootsi seitse suurimat meediaettevõtet, lootuses leida lahendus sellele, kuidas meelitada tagasi lugejad, kes on praeguseks peavoolumeedia hüljanud.

Rootsi ühe suurema päevalehe Dagens Nyheteri toimetaja Peter Wolodarski sõnul on tekkinud üks väga häälekas rühm, mis tegutseb aktiivselt sotsiaalmeedias ja on tõusnud peavoolumeediaga pea ühele pulgale.

Rootsi valitsus avalikustas novembris plaani, millega kaotatakse 2018. aastast ära praegu toimiv meediaväljaannete toetussüsteem (selle süsteemi alusel said toetust ka alternatiivmeedia väljaanded).

Olemasolev toetussüsteem tahetakse asendada nn grantidega, mille andmise üle otsustab peameedias tegutsevatest inimestest koosnev komisjon. Nende kätte usaldatakse maksumaksja raha laiali jagamine.

Endine meedianõunik Anette Novaku sõnul ei kuluta valitsus enam maksumaksja raha meedia peale, mis ei jälgi väljendusvabaduse aluseks olevaid väärtusi.

Fria Tider kommenteeris uusi reegleid, väites, et need aitavad kaasa nn ustavate režiimi tugevdamisele ja kahjustab otseselt alternatiivmeediat.

Möödunud kuul rääkis Rootsi kultuuriminister Alice Bah Kuhnke Facebook’ile, et Facebook peab hakkama vabatahtlikult tsenseerima nn libauudiste levitamist, vastasel juhul rakendab valitsus selleks sunnimeetmeid.

Allikas: Breitbart.com (tõlkinud Triin van Doorslaer)