Viktor Orban: 95% Ungari piirile jõudnud migrantidest on sõjaväeeas mehed, kes saabuvad organiseeritult

Maailm,
- Updated
©EPA/Scanpix
Migrandid Serbia-Ungari piiril – justkui sõjaväelased puhkaksid enne lahingut.

Ungari peaminister Viktor Orbán teatas, et Ungari on asunud tegema lisaettevalmistusi kardetava suureneva immigratsioonitulva tõkestamiseks Ungari lõunapiiril.

Remix News vahendab, et möödunud nädalal koos Slovakkia peaministri Peter Pellegriniga rutiinse kontrolli käigus Ungari piiriehitisi külastanud Orbán väljendas jätkuvat muret Ungari lõunapiiril toimuva pärast ja ütles, et soojade ilmade saabumisega seoses võib oodata taas organiseeritud immigratsiooni ja illegaalsete piiriületuste suurenemist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Viktor Orbán on üks väheseid Euroopa liidreid, kes on pideva migratsioonitulva peatamiseks ka reaalselt mingeid saame astunud. Piirikülastuse järgsel pressikonverentsil kasutas Orbán võimalust ja tänas Slovakkiat toetuse eest: „See on keeruline ülesanne ja ilma liitlaste toetuseta oleks meil veelgi keerulisem.“

Ühtlasi kritiseeris Orbán teravalt valelikku rahvusvahelist pressi, kes edastab jätkuvast migratsioonikriisist täiesti moondunud pilti, mis mitte mingil moel ei ole vastavuses tegelikkusega. Orbáni sõnul on 95% praegu saabuvatest migrantidest sõjaväeteenistuse eas noored mehed.

Selle aasta esimese pooleteise kuuga on Ungarisse üritanud siseneda 5000 illegaalset migranti. Paljud neist saabuvad piirile suurtes bussides ja organiseerituna. Orbáni väitel on migratsiooni toetamise ja õhutamise taga terve hulk nn humanitaarabiga tegelevaid vabaühendusi, mis tegelikkuses toimivad nagu inimkaubitsejate jõugud. Neil organisatsioonidel on hulgaliselt raha ja head logistilised võimalused.

Viktor Orbán mainis ka, et Ungari salateenistus on olukorda väga põhjalikult uurinud ja luureandmete põhjal võib öelda, et inimkaubitsejatega sarnastel põhimõtetel töötavad nn vabaühendused tõepoolest toetavad illegaalset migratsiooni.

Selle kuu alguses õnnestus Ungari piirvalvel tõrjuda Ungari-Serbia piiril tagasi 71 illegaalset migranti. Möödunud nädalal vedas aga Serbia piirivalve Ungari-Serbia piirilt varjupaigakeskustesse 500-700 piirile kogunenud Aafrika ja Lähis-Ida migranti.

Allikad: Remix News, Voice of Europe

3 commentsOn Viktor Orban: 95% Ungari piirile jõudnud migrantidest on sõjaväeeas mehed, kes saabuvad organiseeritult

 • Avatar
  Leo Viller

  Ungari peaks mõnedele ” liberaalsetele ” EL kuuluvatele riikidele kehtestama trahvid viimaste sisuliselt sõjaõhutusliku poliitika läbiviimise tõttu

 • Avatar

  Teema täienduseks – hea artikkel – migratsioon ja terrorism;
  https://www.zerohedge.com/geopolitical/terrorists-migrating-europe

 • Avatar

  Vot see on koht kuhu Eesti “militaristid” PEAVAD käima missioonidel.
  Mitte kuskil imleiku Aafrika urkas – kuhu neid kohalikud ei TAHA.
  Olen kindel, et Orban ja Ungari rahvas hindaks isegi zesti kui 10-20 Eesti politseinikku
  või sõjaväelast oleksid vahetustega seal ja aitaksid vennasrahvast.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused