Viktor Orban europarlamendi otsust Ungarile eriliseks ohuks ei pea

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Viktor Orban Euroopa Parlamendi kõnetoolis.

Ungari peaminister Viktor Orban süüdistas Orbán Euroopa Parlamenti oma reeglite ilmselges rikkumises ning “viimaste lugupidamiseraasukeste” kaotamises moraalsel tasandil.

Tema sõnul oleks pidanud kolmapäevasel hääletusel arvestama ka hääletamisest hoidunud saadikute arvu. Sellisel juhul ei oleks oleks saadud kokku kahe kolmandiku suurust enamust, mida on vaja rikkumismenetluse alustamise heakskiitmiseks, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kolmapäeval andis menetluse käivitamise poolt hääle 448 ja vastu 197 saadikut. 48 parlamendiliiget ei hääletanud. Mis aga puutub moraalitasandisse, siis ka Eesti eurosaadiku Igor Gräzini jutu kohaselt kõlas plenaaristungil ühe saadiku suust avalik jutt, et Orbani hukkamõistmisest keeldunud Austria peaminister olevat rämps.

“Kolmapäevane otsus europarlamendis oli katse nõrgestada Ungari kui migratsioonivastase sümboli positsiooni,” sõnas Ungari peaminister. “Saksa kantsler Angela Merkel tahab asendada Ungari piirivalvurid Brüsselist saadetud palgasõduritega,” lisas Orbán, kelle hinnangul järgmine lahing saab olema EL-i liikmesriikide õiguse üle kaitsta oma piire.

“Lahing algab Austrias Salzburgis, kus EL-i liidrid arutavad 20. septembril rändeküsimusi mitteametlikul tippkohtumisel,” sõnas Viktor Orban, lisades, et Euroopa Parlamendi otsus alustada rikkumismenetlust Ungari suhtes riiki ei ohusta.

“See on seda tüüpi protseduur, mille lõpus ei ole sanktsioonideohtu,” sõnas Orbán, viidates 2013. aasta Euroopa Parlamendi raportile, milles mõisteti hukka mõned muudatused Ungari põhiseaduses. “Toona “ei juhtunud midagi ja nii läheb ka seekord,” ütles peaminister.

Ungarile on toetust avaldanud Poola ja Tšehhi, kes lubavad blokeerida kõik tema vastu suunatud sanktsioonid. Ungari on varem sama lubanud Poola toetamiseks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused