Viktor Orbán: kolmkümmend aastat tagasi arvasime me, et Euroopa on meie tulevik, kuid praegu arvame, et meie oleme Euroopa tulevik

Maailm,
- Updated

Möödunud pühapäeval Prahas toimunud Tšehhoslovakkia Sametrevolutsiooni kolmekümnenda aastapäeva üritusel ütles Ungari peaminister Victor Orbán oma kõnes, et Kesk-Euroopa riigid on Euroopa ainus lootus.

Tema sõnul on saanud Lääne-Euroopa ülikiire mandumise taustal on ilmselgeks, et kontinendi tulevik on just Kesk-Euroopa. Ungari peaminister rõhutas, et Kesk- ja Ida-Euroopa rahvaste saatused on omavahel põimunud ja II maailmasõja lõpu järel kannatasid slovakid, tšehhid, poolakad ja ungarlased ühiselt nõukogude diktatuuri all.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Kolmkümmend aastat tagasi arvasime me, et Euroopa on meie tulevik, kuid praegu arvame me, et meie oleme Euroopa tulevik, ja me oleme selleks missiooniks valmis,“ ütles Orbán.

Lisaks rääkis ta erinevustest 1968. aasta Kesk-Euroopa ja Lääne-Euroopa liikumiste vahel, selgitades, et 1968. aasta Lääne põlvkonna eesmärgiks oli lammutada Euroopas vabad rahvusriigid ja kristlik kultuur, kuid Kesk-Euroopa sama põlvkond tahab seda kõike tagasi saada ja neid väärtusi kaitsta.

Orbáni meelest ei ole Kesk-Euroopa 1968. aasta sõnum muutunud. „Me tahame ise oma saatuse üle otsustada. Me tahame elada vaba rahvana, mitte impeeriumi kolooniana või kellegi alamana,“ ütles ta. „Me oleme Kesk-Euroopa demokraadid ja me peame kaitsma rahvusriikide suveräänsust. Sest selle [printsiibi] hülgamine tähendaks meie demokraatia lõppu.“

Orbáni mõistmiseks tuleb vaadata veidi kaugemale. Lisaks Kesk- ja Lääne-Euroopa poliitikate erinevusele tegelevad Lääne-Euroopa valitsused sihikindlalt omaenda rahvaste väljavahetamisega kolmandast maailmast pärit odava tööjõuga, samas kui Kesk-Euroopa riikide valitsused viivad ellu perekonda toetavaid meetmeid, mis aitaks suurendada põlisrahva arvu.

Lisaks tegeleb Lääne-Euroopa süstemaatiliselt traditsioonilise kristliku moraali väljajuurimisega ning selle asendamisega sotsiaalse õigluse kultuse, islami ja mitmekultuurilisusega. Kesk- ja Ida-Euroopa aga toonitavad kristluse tähtsust ja homogeense etnokultuurilise maastiku eeliseid ühiskonnale.

Orbáni sõnul ei vaja me mingeid uusi ideoloogilisi süsteemi. „Me tahame edendada oma praegust Euroopat, me vajame lihtsaid inimlikke asju. Meil peab olema lubatud elada meie oma Kesk-Euroopa elu, austada ja kaitsta oma peresid, nautida vabadust, armastada oma riiki ja olla uhked oma rahva üle,“ loetles ta.

Allikad: Ungari valitsuse koduleht (https://www.kormany.hu/en), Voice of Europe

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused