Viktor Orbán: migratsiooni osas tuleb otsustamisõigus EL-i liikmesriikidele tagasi anda

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Ungari peaminister Viktor Orban nõuab, et EL-i liikmesriigid tohiks ise migratsiooni üle otsustada.

Sloveenias toimunud Bledi strateegilisel foorumil ütles Ungari peaminister Viktor Orbán, et migratsiooniküsimustes peab Euroopa Liit andma otsustamisõiguse täielikult tagasi liikmesriikidele.

Afganistani sündmuste valguses ähvardab Euroopat uus migratsioonilaine ja kardetakse 2015. aasta kordumist. „Olin 2015. esimene, kes astus vastu Euroopa Parlamendi spiikrile ja teatas esimesest hetkest peale, et niisugune poliitika ja niisugune lähenemisviis võib hävitada Euroopa kultuurilise identiteedi, tuua Euroopasse hulgaliselt segase taustaga inimesi, mis omakorda võib viia terrorismi ja paljude sotsiaalsete probleemide tekkimiseni. Ja meil ei ole vastuseid, meil ei ole valmisolekut selliste väljakutsetega hakkama saamiseks,“ ütles Orbán.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta lisas, et Afganistanis toimunu valguses on sama olukord tagasi. „Euroopa Liidus toimuva migratsiooniteemaliste vaidluste tõttu on tekkinud palju eriarvamusi, raskusi ja erimeelsusi ning mul on tunne, et me ei ole enam võimelised neid lahknevusi ületama. Ainus võimalus – juhul kui ei soovita tekitada olukorda, kus vaidlused migratsiooni üle Euroopa Liidu hävitavad – on anda kõik migratsiooni puudutavad õigused tagasi rahvusriikidele. See on ainus võimalus, vastasel juhul kannatame me rängalt.“

Orbán rääkis ka demograafilistest probleemidest, mida püütakse mitmel pool lahendada migratsiooniga.

„Demograafia ja migratsiooni kohta tahan ma öelda, et me ei vaja omaenda põliselanike asemele uustulnukaid. Tegemist on lihtsalt matemaatilise lähenemisviisiga, kuid kui kutsume siia inimesi väljapoolt Euroopat, siis muudab see Euroopa kultuurilist identiteeti. Mõned riigid on sellega nõus, ent Ungari nende hulka ei kuulu. Meie ei taha, et meie riigi kultuuriline identiteet muutuks, seega ei aktsepteeri me demograafiliste raskuste lahendusena migratsiooni. Usume, et demograafilises kriisis aitab meid ainult tugev perepoliitika – traditsiooniline, kristlik perepoliitika,“ ütles Orbán.

Allikas: Fidesz 2021 August Newsletter

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused