Viktor Orbán nimetab Euroopasse saabuvaid moslemeid tseremoonitsemata sissetungijateks

Germany_Hungary_35697.jpg-61a31 (1)

Ungari peaminister Viktor Orbán ei pea Euroopasse saabuvaid moslemeid mitte õnnetuteks pagulasteks, vaid majandusmigrantidest sissetungijateks, kes otsivad paremat elu.

Intervjuus Saksa ajalehele Bild kaitses Victor Orbán taas oma riigi keeldumist pagulaste vastuvõtmisest, kirjutab portaal Delfi. Intervjuus avaldas Ungari peaminister arvamust, et suur moslemite arv viib paratamatult paralleelühiskondade tekkeni, sest kristlik ja moslemiühiskond ei sulandu kunagi kokku. Selline multikultuurne ühtsus on Orbáni sõnul vaid illusioon, mida Ungari ei taha järele proovida ja madjarid ei lase ennast selleks ka sundida.
Orbán protesteeris intervjuus eriti väite vastu, et Ungari võtab küll Euroopa Liidult raha vastu, aga keeldub pagulasi vastu võtmast. Ühtekuuluvusfond, mis Ungari majandust toetab, ei ole Orbáni sõnul mingi kingitus, vaid aus turu avatusest tingitud tasakaal, millel pole pagulasküsimusega mingit pistmist.

Viktor Orbán ei saa küll eriti hästi läbi Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeliga, kuid arendab suhteid Ungari ja liidumaade vahel, sealhulgas ka Merkeli liitlase, Baieri liidumaal tegutseva Kristlik-Sotsiaalse Liidu ja selle liidri Horst Seehoferiga.

Foto: Scanpix/AP

Kommentaarid