Visegradi nelik vastustab Nord Stream 2 projekti

Maailm,
- Updated
47RS160921A083

Neli Kesk-Euroopa riiki – nn. Visegradi grupp Poola, Tšehhi. Slovakkia, Ungari vastustavad uue täiendava Vene-Saksa gaasijuhte Nord Stream 2 ehitust. Poola presidendi Andrzej Duda sõnul kahjustab see Euroopa energiajulgeolekut.

“Nord Stream 2, mis väldib Ukrainat ja Slovakkiat on praktiliselt Gazpromi poliitiline projekt,” ütles Poola president Rzeszowis Visegradi neliku kohtumisel.

Visegradi grupi kohtumised on saanud regulaarseks liites riike, mis on ühiselt pidanud läbima raske kommunistliku mineviku. Duda rääkis, et nelik vastustab end pealesurutud föderaliseerimisele Euroopa Liidus ning seisab kindlalt rahvusriikide õiguste ja huvide eest.

Nelik pooldab paindlikku solidaarsust ja ratsionaalset lähenemist migratsioonikriisile Euroopas, mis väljendub eeskätt abi osutamises kriisiriikidele nende endi territooriumite lähedal.

Allikas: AP

FOTO: Scanpix/Reuters – Andrzej Duda ÜROs esinemas

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused