Visegrádi riigid ja Itaalia lubasid EL-i rändekohtumise pikalt saata

Austria ja Visegradi riikide tippkohtumine kinnitas immigratsioonivastaste maade ühtsust.

Euroopa Liidu ning selle kahe suurima riigi, Saksamaa ja Prantsusmaa kosmeetiline, massiimmigratsiooni vaid näiliselt pidurdav algatus leiab kindlameelset vastuseisu põgenike vastuvõtmisest keeldunud riikidelt.

Poola ja tema kolm Kesk-Euroopa naabrit teatasid neljapäeval, et boikoteerivad kohtumist, mille Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker on Euroopa Liidu rändepoliitika arutamiseks pühapäevaks kokku kutsunud.

Poola peaminister Mateusz Morawiecki ütles pärast Austria ja nelja Visegrádi riigi – Poola, Tšehhi, Ungari ja Slovakkia – kõnelusi, et rändekohtumine on “vastuvõetamatu”.

“Me ei kavatse sellest osa võtta, nad tahavad üles soojendada ettepaneku, mille me oleme juba tagasi lükanud,” sõnas ta.

Ungari peaminister Viktor Orbán ütles, et kohtumine on vastuolus EL-i tavadega ning õige koht nende küsimuste arutamiseks on järgmiseks nädalaks kavandatud EL-i tippkohtumine.

Ka Itaalia siseminister Matteo Salvini ütles neljapäeval, et Rooma ei lase ennast pühapäeval Brüsselis peetaval erakorralisel rändetippkohtumisel kamandada. “Laual on kas kasulik ettepanek piiride kaitse, julgeoleku ja tõeliste põgenike õiguste kohta või me julgeme öelda “ei”,” lausus ta.

Kommentaarid