Võimalik dilemma ajakirjanduses: kas “plahvatus Malmös” ikka ületab uudisekünnist?

Maailm,
- Updated
AFP_WY69U

Rahvusvahelises inforuumis on käibele läinud sõnaühend “uus normaalsus”, millega tavaliselt tähistatakse järjekordset terroriakti Lääne-Euroopas, seejuures sageli vasakliberaalse tagamõttega — sellega tuleb harjuda, moslemid ei kao siit enam kuskile, neid tuleb aina juurde ning nende radikaalne osa, pühasõdalased, hakkavad ka edaspidi poliitilist ilmastikku määrama.

Sama endastmõistetavus hakkab tekkima ka Rootsist saabuvate uudiste osas, eriti kui see puudutab suure immigrantide kontsentratsiooniga Malmö linna, kus vägivald plahvatuste ja tulistamiste näol on juba igapäevane. Ehk saab peagi uudiseks hoopis see, kui Rootsis möödus päev või nädal üldse vägivallata?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nii kärgatas Malmö Rosengårdi linnaosas pühapäeva hilisõhtul taas plahvatus, seekordses vahejuhtumis sai kannatada ühe büroohoone fassaad. Politsei teatel inimesed viga ei saanud, sündmuskohale kutsuti pommirühm ja tehnilised uurijad.

Eelmine plahvatus Rosengårdis leidis aset kolmapäeval. Siis said kannatada politseijaoskond ja mitu autot. Politsei pidas kinni kaks meest kahtlustatuna seotuses plahvatusega, kuid lasi nad hiljem vabaks. Kui vaadata kogu Rootsi kohta käivat kronoloogiat, siis ajavahe plahvatuste ja tulistamiste vahel hakkab aina lühemaks jääma.

Poliitkorrektne Rootsi jätkab plahvatuste seostamist kuritegeliku maailma omavahelise arveteklaarimisega, jättes targu mainimata, et allilm on suuresti sisserändajate pärusmaaks saanud. Korrakaitsjad on juba mitmel korral kidakeelsuse hüljanud ja teatanud, et nende jõud on otsakorral. Rootsis on päevakorras ka sõjaväe viimine no-go-tsoonidesse.

Foto: AFP/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused