Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Von der Leyen soovib musta nimekirja migrantide smugeldajatest. Palun: Merkel, vabaühendused…

23.11.2021
Leyeni nimekirja etteotsa tuleb vaieldamatult panna Angela Merkel, kes smugeldas Euroopasse miljon migranti.
© Scanpix

Kui rääkida migrantide smugeldajatest, siis esmalt meenuvad Lukašenka ja Belavia, aga nimekiri tuleks tegelikult tohutult pikk, sest sinna tuleks lisada suur osa Lääne-Euroopa riikidest, poliitikutest ja ametnikest, erakondadest ja firmadest, vabaühendustest ja organisatsioonidest.

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ütles teisipäeval, et komisjon koostab sanktsioonide raames “musta nimekirja” reisi- ja transpordifirmadest, mis on seotud migrantide blokki smugeldamisega.

Pöördudes Euroopa Parlamendi poole EL-i ja Valgevene piiril valitseva kriisi teemal, ütles von der Leyen, et teeb seadusandjaile ettepaneku lisada “musta nimekirja kõik transpordivahendid ja -liigid, mis on seotud inimkaubanduse ja migrantide smugeldamisega”.

Euroopa jääb seda nimekirja ootama, aga sinna tuleks lisada pikad leheküljed Lääne-Euroopa migrandismugeldajatest. Siin mõned neist: ÜRO pagulasamet, Saksamaa, Rootsi, Soome, Euroopa Komisjon, Angela Merkel, paavst Franciscus, Ursula von der Leyen, Frans Timmermans, Guy Verhofstadt, George Soros, enamik Euroopa rohelistest ja vasakpoolsetest, Vahemerel tegutsevad vabaühendused, Itaalia ja Hispaania vasakvalitsused, Poola opositsioon, kes käib piiril migrante läbi aitamas, inimõiguslased… seda nimekirja võib lõputult jätkata.