Võõraste tavade pealetung: Briti parlamendis hakatakse pakkuma halal- ja koššertoitu

Maailm,
©Scanpix
Briti lipp ja Big Ben

Suurbritannia parlamendi alamkoda teatas, et tulles vastu moslemitest ja juutidest rahvasaadikute soovile hakatakse 30. märtsist pakkuma parlamendi kohvikus halal- ja koššertoitu.

Taotluse lisada menüüsse islami ja juudi tavade järgi valmistatud toite esitasid leiboristide parlamendiliige Charlotte Nicols, kes on juut ning samuti leiboristide parteisse kuuluv Zarah Sultana, kes on moslem, vahendab The National.

Ühendkuningriigi parlamendi alamkojas on praegu 19 moslemist rahvasaadikut, samuti on Muhamedi kummardajaid parlamendi ametnike seas.

Halal- ja koššertoite palutakse esialgu kolmekuulise katseaja jooksul, piisava nõudluse olemasolu korral jäävad islami ja juudi tavade järgi valmistatud toidud püsimenüüsse.

Briti iseseisvuspartei (UKIP) poliitik Gerard Batten on avaldanud parlamendi toidukultuuri muutmise osas kahetsust, osutades, et halal- ja koššertoitude valmistamise juurde kuulub ka loomade rituaalne tapmine. See peaks olema keelatud, leiab Batten.

UU

 

LOE LISAKS

Konservatiivne Rahvaerakond tahab keelata loomade religioossed tapmisviisid

Kommentaarid

2 commentsOn Võõraste tavade pealetung: Briti parlamendis hakatakse pakkuma halal- ja koššertoitu

 • Avatar

  @Nojah 16.03.2020 at 10:50 – paljudel on “passis” kirjas mis iganes aga tegelikult on nad juudid – see on neil juba iidne tava.
  Mina aga ootan huviga millal Eesti Riigikogu hakkab on juutidele (ka neile nn “kapi” omadele) koššer toitu pakkuma.
  Paljudes “parlamentides” tehakse see ära vaikides ja ilma suurema kärata, et “pärismaalasi” mitte ehmatada – lihtsalt menüüs on teatud toitudel märk küljes.
  See on omaette huvitav teema ja näiteks Ameerikas kutsutakse (ka seda) “koššer maffiaks” – märki külge ei saa kui sa rabbile ei maksa maksu.
  See isik aga tihti isegi ei tea mis tehakse antud toidu tootmise ettevõttes aga raha laekub – väike valik märkidest – see pole lõplik nimekiri.
  https://www.cor.ca/view/85/cor_kosher_symbol_card.html
  Ja meenutuseks MIKS “neil” silma peal hoitakse – kõik need veresaunad ajaloos olid nende “valitute” organiseeritud ja see on AJALOOLINE FAKT!
  Prantuse revolutsioon 1789/99, revolutsioonid Venemaal – 1905 ja 1917/21, Holodomor Ukrianas ja samal ajal ka Venemaa. Küüditamised enne 2MS ja pärast.
  Sii ritta lisame ka EU nimelise moodustise mille eesmärgiks on Euroopa põliselanike (ka eestlaste) välja suretamine läbi massi/immigratsiooni/invasiooni!
  Ja need on vaid suuremad sündmused – ja tean, et kohe kargab välja punt kaitsjaid ja kukuvad vabandama, et “mitte kõik” ja “ühe grupi pärast ei saa tervet kogukonda” jne.
  Vahest on see isegi tõsi ga kui üks grupp on kogu kogukonna kaitse all on teinud kuritegusi juba sajandeid siis millas saab ükskord KÜLLALT???
  Kui kogukond ise ei suuda oma “radikaale” ohjeldada siis teevad seda teised – need kes kannatavad ja hetkel oleme selleks MEIE KÕIK.
  On üks populaarne küsimus-vastus moslemite kohta – käib ka juutide ja teiste analoogsete gruppide kohta.
  “Mis vahe on radikaalsel ja mitte radikaalsel moslemil?” – Vastus – “Mitte radikaalne hoiab sind kinni kui radikaalne sind tapab!”

 • Avatar

  Huvitav uudis, kenasti on välja toodud mitu rahvasaadikut on moslemid, aga mitu on juudid? Nii lihtsalt huvi pärast, kui suur on juutide osakaal Inglismaa rahvastikust ja kui suur on nende osakaal parlamendis?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused