Võõrastele pole Euroopas lihtsalt kohta: Pariis tühjendas 2000 migrandiga laagri

Maailm,
Tulla kodumaalt ära, et elada silla all?

Järgnev uudist tõestab taas, et massimigratsioon on ebaloomulik nähtus ja rändlejatele pole lihtsalt Euroopas kohta.

Prantsusmaa politsei ajas teisipäeval laiali migrantide tänavalaagri, mis asus Stade de France’i staadioni ligidal Pariisist põhja pool, kus elas kitsastes telkides umbes 2000 peamiselt Afganistani ja Aafrika päritolu migranti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Operatsioonil osales kümneid politseinikke ja see toimus ajal, kui kogu riigis kehtivad koroonaviiruse sulgemismeetmed.

Laagriasukad, kelle hulk oli viimastel nädalatel kiirelt kasvanud, viidi bussidega COVID-19 testimiskeskustesse.

Kellel diagnoositakse viirus, need suunatakse isolatsiooni, aga ülejäänutele leitakse varjualused Pariisis ja selle eeslinnades asuvates spordihallides.

Pariis on Euroopa rändeteede keskne peatuspaik. Linna ümber tärkab pidevalt telklinnakuid, mida politsei mõne kuu möödudes laiali ajab.

Viimastel aastatel on migrandid siirdunud enam eeslinnadesse, kus politsei laagrit nii kiirelt kokku ei korja.

Koroonaviiruse esimese laine ajal märtsis-aprillis aeti laiali umbes 700 migrandiga laager Aubervilliers’is, mis on samuti Stade de France’i kandis.

“Sellised laagrid pole lubatavad,” ütles Pariisi politseijuht Didier Lallement ajakirjanikele, lisades, et sisserändajad, kel on luba Prantsusmaale jääda, saavad vajaliku majutuse, aga teised peaksid maalt lahkuma.

Stade de France’i juurest viidi inimesed laiali 70 bussiga ja paigutati kokku 26 erineva varjupaiga vahel.

Enamus sisserändajaid on tulnud Afganistanist, kuid mõned on ka Sudaanist, Etioopiast ja Somaaliast.

Eelmisel kuul lasi heategevusühendus Piirideta Arstid teha koroonaviiruse testi 800-le Pariisi erinevates keskustes elavale migrandile. Neist 50,5 protsenti ehk pooled olid viirusega nakatunud. Piirideta Arstid juhtisid tähelepanu keskuste ülerahvastatusele.

Paljude Prantsusmaale jõudnud migrantide soov on jõuda Calais’ sadamasse ja sealt edasi Inglismaale.  (AFP-BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused