Võõrpäritolu meeste jõuk pani aastavahetusel Kölnis toime hulga seksuaalkuritegusid

Maailm,
- Updated
German police secure main train station in Munich

Saksamaal Kölnis pani tuhatkond meest vana-aasta õhtul väidetavalt toime kümneid seksuaalkuritegusid, mis võimude teatel leidsid aset kesklinna ühel tuntumal väljakul, edastas väljaanne Deutsche Welle.

Politsei sõnul andis rünnakutelaine Kölni pearaudteejaama ja katedraali vahelisel väljakul “kuritegevusele täiesti uue mõõtme”.

Kölni politsei on saanud umbes 60 avaldust seksuaalse ahistamise ja ühe vägistamise kohta vana-aasta õhtul Kölni südalinnas, võimud usuvad, et lähipäevil pöördub politsei poole veelgi ohvreid. Naiste sõnul ahistas neid väljakule kogunenud “raskes joobes araabia või Põhja-Aafrika välimusega meeste jõuk”.

Kölni politseiülem ütles uudisteagentuurile DPA, et aastavahetuse sündmused näitavad “talumatuks muutunud olukorda linnas” ning lisas, et probleemiga tegelemiseks on moodustatud politsei eriüksus.

Kölni linnapea Henriette Reker kutsus seoses kuritegevuse lainega teisipäevaks kokku kriisikohtumise.

UU/BNS

Foto: Reuters / Scanpix

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused