Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

WHO valetab maailmale jõhkralt ja seda ideoloogilistel kaalutlustel

21.01.2019
On vastutustundetu väita, et Vahemerd ületavatest paatidest astuvad maale terved inimesed, kes saavad haigused Euroopas.
© AFP/Scanpix

Maailmas tuleb üha enam ilmsiks see, et rahvusvahelised humanitaarorganisatsioonid on üle politiseeritud ja täidavad ideoloogilis-poliitilisi tellimusi.

Euroopa peab tagama migrantidele parema ligipääsu tervishoiule, teatas Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) esmaspäeval, tuues välja riikide erinevused. Ilmselgelt on tegu rändepakti tõelist nägu näitava eelnõudmisega.

WHO Euroopa regioonis, mille alla lähevad 53 riiki ja 920 miljonit inimest, moodustavad migrandid pea 10 protsenti elanikkonnast. Sõltuvalt riigist ja migrandi staatusest, võib neil olla kas ligipääs kõigile tervishoiuteenustele või üldse mitte, märkis WHO.

Euroopas on 15 riigis, nende seas Austria, Türgi ja Ühendkuningriik, asüülitaotlejatel kohalikega võrdväärne ligipääs tervishoiule. Saksamaal ja Ungaris on ligipääs aga piiratud, vahendab BNS.

Edasi aga läheb jutt täielikuks juraks. “Vastupidiselt paljude arvamusele, on väga madal oht, et pagulased ja migrandid kannaksid kohalikele üle nakkushaigusi,” ütles WHO rände- ja terviseprogrammi juht Santino Severoni ja märkis, et suur osa HIV-positiivsetest migrantidest saavad selle haiguse alles Euroopasse jõudes.

Kui võtta seda, et enamik Euroopasse jõudvatest migrantidest tuleb sellistest vaestest, sageli sõdivatest diktatuuririikidest, nagu Eritrea, Jeemen, Iraak, Süüria ja veel paljud sellised madala arengutasemega maad, kus nii arstiabi kättesaadavus kui ka inimeste teadlikkus on üliväike, on selline jutt ilmselgelt ebaloogiline väärinfo.

Delfi kirjutas mullu septembris: “Heategevusorganisatsioon Save the Children hoiatab, et kodusõja vaevatud Jeemenis on näljaohus kokku 5,2 miljonit last. Kardetakse ka Hudaydah’ sadama potentsiaalset purustamist või blokaadi lahingute tagajärjel. Seda läbivaid esmatarbekaupu on vaja näljahäda ja kooleraepideemia taaspuhkemise vältimiseks. Koolera puudutas eelmisel aastal miljonit inimest.”

Kui kõrvutada WHO väiteid ja Save the Children konstanteeringut, mis on täiesti vastuolulised (koolera puudutas ainuüksi Jeemenis miljonit inimest), siis väita olukorras, kus jeemenlasi saabub Euroopasse üha enam (neid on tulnud ka Eestisse), et nad ei too nakkushaigusi kaasa, on loogiliselt igati ebausutav. Selliseid Jeemeni moodi sisulise arstiabita põgenike lähteriike aga on kümneid.

Valencia sadamasse esmakordselt saabunud Aquariuselt maale lubatud põgenikest kadus 24 tunni jooksul 44 inimest, kellele oli teostatud vaid esmane arstlik ülevaatus. Väidetavalt läksid nad omal käel Kesk-Euroopasse, olles nakkushaiguste poolest põhjalikult kontrollimata.

“Suur osa HIV-positiivsetest migrantidest saavad selle haiguse alles Euroopasse jõudes,” väidab WHO. Huvitav kellelt? Kas nad hakkavad Euroopas massiliselt seksima, vägistama ja ennast süstima?

Eesti Päevaleht kirjutas juba 2000. aastal loos “Aids hävitab Aafrikas elusid”: “LAV-i elanikkonnast kannab HI-viirust tervelt 10 protsenti ehk 4,3 miljonit inimest. Samal ajal teatas Aafrika lõunaosas asuva Botswana president Festus Mogae, et aidsi leviku tõttu seisab Botswana katastroofi äärel, edastas ajaleht Telegraph. Botswanas, mis on üks raskemini aidsist tabatud riike, on enam kui kolmandik täiskasvanuid HIV-iga nakatunud.

Enam kui 70 protsenti maailma aidsihaigetest või viirusekandjatest ehk 24,5 miljonit inimest elab Sahara-taguses Aafrikas ning aids on selles piirkonnas suurim surmapõhjustaja malaaria, tuberkuloosi ja sõjategevuse ees. Lääne-Euroopas elab vaid 520 000 ehk 1,5 protsenti kõigist aidsi-haigetest või HI-viiruse kandjatest.

Kogu Sahara-taguses Afrikas on täiskasvanutest nakatunuid 8,6 protsenti, seejuures Botswanas 35,8 protsenti. Seevastu Lääne-Euroopas on see suhe 0,23.”

Selline hull olukord oli Aafrikas juba 18 aastat tagasi, sellele järgneval ajal on vaesus seal vaid süvenenud, käivad aastakümnete pikkused kodusõjad, riigid on haaratud põudadest ja näljast, inimesed tormavad kodumaalt minema – võib eeldada, et asi on Aafrikas praegu kordades hullem kui tollal. Igastahes hiljutises uudises Svaasimaa muutmisest eSwatiniks märgiti, et Svaasimaa elanikkonnast on HIV-viirusega nakatunud 26,5%.

Ja sellises olukorras väidab WHO, et migrandid ei nakata eurooplasi, vaid saavad haigused pigem siit – selliste libauudiste ja väärinfo peale jääb vaid tõdeda, et ka Eesti peaks vaatama üle oma kuuluvuse paljudes rahvusvahelistes organisatsioonides, kes on saanud vasakliberaalide tööriistaks.